Gry  / News

Polska strategia od 11 bit studios z nowym dodatkiem. Frostpunk: Opowieść wigilijna jest już dostępny

11 bit studios przygotowało świąteczną niespodziankę dla fanów gry Frostpunk. Strategia otrzymała nowy, świąteczny dodatek zatytułowany Opowieść wigilijna.

Frostpunk to wydana na początku tego roku strategia, w której gracz kontroluje jedną z ostatnich kolonii ludzkości po nadejściu kolejnej epoki lodowcowej. Nowa na komputery osobiste od 11 bit studios, czyli twórców serii Anomaly i bardzo ciepło przyjętego przez graczy i krytyków This War of Mine, jest od tego czasu cały czas rozwijana.

Informację o tym, że Frostpunk będzie rozwijany po premierze, studio podało już zaraz po debiucie gry. Po kilku mniejszych i większych patchach przyszła kolej na aktualizację, która dodała tryb Endless Mode. Gracze mogą wybrać jedną z dwóch wersji tego trybu o nazwach Serenity (by w spokoju budować miasto) i Endurance (będący znacznie większym wyzwaniem).

frostpunk: opowieść wigilijna dodatek dlc święta 2018 11 bit studios

Opowieść wigilijna w grze Frostpunk - 11 bit studios zapowiada kolejny dodatek.

11 bit studios chce tym samym zwrócić uwagę na podobieństwa wzorowanego na wiktoriańskiej Anglii świata przedstawionego w grze Frostpunk do tego, o którym pisał Charles Dickens. DLC dzieli zresztą nazwę z jego najpopularniejszą historią, która po raz pierwszy ukazała się w druku w 1843 roku.

W niekończącej się zimie pod koniec XIX wieku ostatnie niedobitki ludzkości desperacko próbują zbudować podwaliny pod nowy rodzaj społeczeństwa, zdolnego do przetrwania i życia w zamarzniętym świecie. W owych ciężkich czasach to, czego ludzkości potrzeba najbardziej, to odrobina nadziei i wiary, że zdoła pokonać wszelkie trudy. Nadchodzą Święta i mieszkańcy miasta przychodzą do przywódcy z prośbą o Wigilijną Opowieść, która podniosłaby ich na duchu - oficjalny opis Frostpunk: Opowieść wigilijna.

frostpunk: opowieść wigilijna dodatek dlc święta 2018 11 bit studios

W ramach nowego DLC do Frostpunka przywódca ocalałych dostanie kolejne zadanie do zrealizowania.

Stawia to gracza przed kolejnymi trudnymi i nieoczywistymi wyborami moralnymi. W mieście będzie można też zbudować zupełnie nowy budynek o świątecznym charakterze.

Frostpunk: Opowieść wigilijna mogą pobierać już wszyscy gracze, którzy mają dostęp do podstawowej wersji gry na komputery osobiste. Aktualizacja jest bezpłatna.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst