REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Frostpunk z największą aktualizacją od premiery. Zima już nigdy się nie skończy

Frostpunk od polskiego 11 bit studios doczekał się właśnie nowej aktualizacji. Twórcy udostępnili tryb Endless Mode.

19.11.2018
19:01
Frostpunk Endless Mode
REKLAMA
REKLAMA

11 bit studios, czyli polska firma odpowiedzialna za takie hity jak This War of Mine i Anomaly, wydawała w tym roku nową grę, nad którą pracowała kilka lat. Frostpunk okazał się bardzo przyjemną survivalową strategią, która poruszała trudne tematy.

Zaraz po premierze przedstawiciele firmy zapowiedzieli liczne rozszerzenia i teraz dotrzymują obietnicy. Po wydanym na początku miesiąca drugim DLC do This War of Mine o tytule The Last Broadcast przyszła kolej na dodatek do najnowszej gry.

Frostpunk: Endless Mode jest już dostępny.

DLC udostępniono graczom, którzy nabyli tytuł w sklepach takich jak Steam i GOG.com. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami najnowsze rozszerzenie jest bezpłatne. Pobrać mogą je wszyscy chętni, którzy posiadają już pełną wersję gry Frostpunk.

11 bit studios podaje, że ze wszystkich planowanych rozszerzeń to właśnie Endless Mode wzbudzał największe emocje wśród fanów. Firma zapowiedziała go oficjalnie w maju tego roku, ale gracze zgłaszali zapotrzebowanie na ten tryb jeszcze wcześniej.

Co wprowadza Frostpunk: Endless Mode?

W ramach najnowszego dodatku gracze będą mogli rozegrać scenariusz, który nie ma definitywnego końca, tak jak ma to miejsce w podstawowej wersji gry. Dzięki temu gracze mogą rozwijać swoje miasto tak długo, jak tylko starczy im sił na zapewnianie ciepła mieszkańcom.

REKLAMA

Programiści z 11 bit studios przygotowali dwa różne tryby zabawy oparte na tym założeniu. Frostunk: Endless Mode w wariancie Serenity pozwoli w spokoju budować miasto bez zbytniego martwienia się o warunki. Drugi tryb, czyli Endurance, przeznaczony jest dla osób, które szukają wyzwania.

W obu nowych wariantach rozgrywki można skorzystać z trzech nowych map i nowych budynków zaprojektowanych już po premierze, w tym z Archiwum służacego do przechowywania zgromadzonej wiedzy. Ekipy poszukiwawcze mogą natrafić na nowe lokacje, a rozgrywkę urozmaicą nowe losowe wydarzenia.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA