REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Blik idzie w świat. Polski Standard Płatności wraz z Mastercard zaoferują płatności zbliżeniowe

Mastercard i Polski Standard Płatności chcą umożliwić swoim użytkownikom korzystanie z technologii zbliżeniowej we wszystkich punktach sprzedaży na świecie. Tam gdzie akceptowane są zbliżeniowe płatności Mastercard. Tak Blik chce zdobywać nowe rynki.

14.12.2018
15:24
Blik i Mastercard razem
REKLAMA
REKLAMA

Efekty tej współpracy mamy odczuć najwcześniej w drugim kwartale przyszłego roku. Uruchomienie wspólnej inicjatywy będzie możliwe dzięki wykorzystaniu usługi tokenizacyjnej Mastercard Digital Enablement Services (MDES). To oferta zarówno dla użytkowników smartfonów na Androidzie, jak i na iOS.

Każda ze stron daje od siebie to, co najlepsze. Blik to rozpoznawalny sposób płatności mobilnych i online, które w Polsce bije rekord za rekordem. Dość powiedzieć, że tylko w pierwszym półroczu 2018 r. Polski Standard Płatności, operator Blika, odnotował prawie 33 mln transakcji.

Mastercard z kolei rozpoznawalna na całym świecie marka oraz globalna sieć akceptacji.

Blik w Polsce i za granicą.

Współpraca między Mastercard a Polskim Standardem Płatności ma pozwolić na korzystanie z Blika także w zagranicznym e-commerce. Pomóc ma w tym wykorzystanie standardu Secure Remote Commerce (SRC), gdy tylko to rozwiązanie będzie dostępne na rynku.

Obie strony porozumienia mają też pozyskiwać nowych klientów poza granicami Polski.

Mastercard udziałowcem Blika.

REKLAMA

W ramach podjętej właśnie współpracy Mastercard ma zostać udziałowcem Polskiego Standardu Płatności. Na razie obie strony nie podają jednak szczegółów tej transakcji. Jak sami podkreślają - koncentrują się na wdrożeniu w życie dzisiejszego porozumienia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA