REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Fortnite hucznie kończy swój rok - rusza akcja „14 dni z Fortnite”

Epic Games zaplanowało liczne atrakcje w najpopularniejszej grze 2018 roku.

18.12.2018
16:44
14 dni z Fortnite
REKLAMA
REKLAMA

Fortnite w trybie Battle Royale ukazał się we wrześniu 2017, ale wszyscy chyba zgodnie możemy uznać, że to 2018 był jego rokiem. Tytuł Epic Games bił - i bije - wszelkie rekordy: sprzedażowe, frekwencyjne, marketingowe... Podczas PGA co najmniej pięć różnych stoisk oferowało rozgrywki w Fortnite'a. Podczas Mundialu zawodnicy reprezentacji Anglii regularnie grali w Fortnite'a, a piłkarze innych narodowości wykorzystywali taniec z gry jako „cieszynki”. Cały świat przesiąkł Fortnitem.

Epic Games zdaje sobie sprawę, jak ogromny sukces odniósł swoim darmowym klonem PlayerUnknown's Battlegrounds. Pewnie dlatego postanowił choćby zmierzyć się ze Steamem i otworzyć swój własny sklep z grami. I z pewnością dlatego chce zakończyć ten rok odpowiednią celebracją w samym Fortnite.

 class="wp-image-859067"

„14 dni z Fornite” to dwa tygodnie wyzwań, nagród, trybów okresowych i innych niespodzianek.

Zaczynając od jutra, 19 grudnia, każdego dnia o godzinie 15 Fortnite zaoferuje coś nowego. W przypadku Battle Royale będzie to na pewno wyzwanie, darmowa nagroda oraz tryb okresowy - te dla małych drużyn będą zmieniać się co 24 godziny, a dla dużych co dwa dni. Na samej mapie pojawiły się natomiast stosowne zimowe ozdoby. Dodano je również do wprowadzonego niedawno Trybu Kreatywnego.

Wiele osób o tym zapomina, ale Fortnite ma również kampanię dla pojedynczego gracza (z możliwością kooperacji) o nazwie Ratowanie Świata. „14 dni z Fornite” uwzględnia również ją - grę odwiedzą świąteczni wrogowie, a w dzienniku codziennie pojawi się nowa, świąteczna misja, za którą gracze otrzymają talony do wydania w sklepie. Z kolei po zalogowaniu się po 25 grudnia Epic Games w prezencie każdemu przekaże darmową Matkę-Wszystkich-Lam.

 class="wp-image-859073"

Twórcy z pewnością chcą, by wraz z końcem roku absolutnie wszyscy grali w Fortnite.

REKLAMA

Wielu osób nie trzeba specjalnie namawiać, niemniej taka impreza przyciągnie do gry jeszcze więcej zainteresowanych. Start „14 dni z Fornite” wiąże się też z nową aktualizacją.

Biorąc pod uwagę, jak dobrze Epic Games zarządza póki co swoją grą, podejrzewam, że w nadchodzącym roku o Fortnite możemy słyszeć równie dużo co w tym.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA