REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wielkie zmiany w Fortnite. Wraz z nowym sezonem do gry trafi Tryb Kreatywny

Fortnite w 7. sezonie wywróci świat gry do góry nogami. Epic Games wprowadzi do gry Tryb Kreatywny oraz liczne inne nowości.

05.12.2018
18:17
fortnite tryb kreatywny 7 sezon
REKLAMA
REKLAMA

Nie da się ukryć, że Fortnite jest najgorętszą grą 2018 roku. Jego twórcy nie stworzyli co prawda gatunku battle royale, a z początku ich gra miała zupełnie inną mechanikę w ramach trybu Save the World. Za sprawą kilku kluczowych decyzji to jednak właśnie gra od Epic Games stała się najbardziej rozpoznawalnym tytułem z tego gatunku, zostawiając PlayerUnknown’s Battlegrounds daleko w tyle.

Jednym z powodów popularności Fortnite jest wprowadzenie sezonów.

Co kilka tygodni w tej darmowej grze pojawia się sporo nowej zawartości, z której mogą skorzystać wszyscy gracze. Osoby, które spędzają przy Fortnite mnóstwo czasu, mogą w dodatku wykupić tzw. karnet bojowy.

Taka przepustka to nic innego jak abonament dający dostęp m.in. do nowych przedmioty kosmetycznych. Wygląda też na to, że posiadacze kolejnego karnetu bojowego w Fortnite będą mogli cieszyć się kolejnymi nowościami w pierwszej kolejności.

Co wprowadza 7. sezon Fortnite?

Największą nowością w 7. sezonie Fortnite jest Tryb Kreatywny, który będzie funkcjonował obok Save the World i Battle Royale. Epic Games najwyraźniej zorientowało się, że gracze traktują mapę w ich grze niczym piaskownicę i nie zawsze na serwerze po pojawieniu się na nim graczy następuje rzeź niewiniątek. Z tego względu firma postanowiła dać im nowe zabawki.

Gracze będą mogli wymyślać podczas rozgrywki własne scenariusze. W oparciu o dobrze znany silnik i na mapie, którą fani znają już lepiej niż okolicę swojego miejsca zamieszkania, będzie można organizować specjalne pojedynki, wyścigi itp. Twórcy przy tym dodają, że „wszystko to wydarzy się i zostanie zapisane na waszej własnej wyspie” i zachęcają do… kręcenia filmów.

Tryb Kreatywny trafi do Fortnite już 6 grudnia.

REKLAMA

Gracze, którzy wykupią karnet bojowy na 7. sezon Fortnite, będą mogli skorzystać z nowego trybu w pierwszej kolejności. Dostaną oni jednak możliwość zapraszania znajomych do wspólnej zabawy na własnej mapie, a może to paradoksalnie przełożyć się na większą liczbę sprzedanych karnetów.

Mimo to po tygodniu od startu 7. sezonu Fortnite, nowy Tryb Kreatywny będzie dostępny za darmo już dla wszystkich - bez żadnych ograniczeń. Epic Games obiecuje przy tym, że to nie koniec zmian w Fortnite. W ramach 7. sezonu będą pojawiały się kolejne aktualizacje. Nie zdradzono jednak, co do nich trafi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA