Gry  / News

Wielkie zmiany w Fortnite. Wraz z nowym sezonem do gry trafi Tryb Kreatywny

Fortnite w 7. sezonie wywróci świat gry do góry nogami. Epic Games wprowadzi do gry Tryb Kreatywny oraz liczne inne nowości.

Nie da się ukryć, że Fortnite jest najgorętszą grą 2018 roku. Jego twórcy nie stworzyli co prawda gatunku battle royale, a z początku ich gra miała zupełnie inną mechanikę w ramach trybu Save the World. Za sprawą kilku kluczowych decyzji to jednak właśnie gra od Epic Games stała się najbardziej rozpoznawalnym tytułem z tego gatunku, zostawiając PlayerUnknown’s Battlegrounds daleko w tyle.

Jednym z powodów popularności Fortnite jest wprowadzenie sezonów.

Co kilka tygodni w tej darmowej grze pojawia się sporo nowej zawartości, z której mogą skorzystać wszyscy gracze. Osoby, które spędzają przy Fortnite mnóstwo czasu, mogą w dodatku wykupić tzw. karnet bojowy.

Taka przepustka to nic innego jak abonament dający dostęp m.in. do nowych przedmioty kosmetycznych. Wygląda też na to, że posiadacze kolejnego karnetu bojowego w Fortnite będą mogli cieszyć się kolejnymi nowościami w pierwszej kolejności.

Co wprowadza 7. sezon Fortnite?

Największą nowością w 7. sezonie Fortnite jest Tryb Kreatywny, który będzie funkcjonował obok Save the World i Battle Royale. Epic Games najwyraźniej zorientowało się, że gracze traktują mapę w ich grze niczym piaskownicę i nie zawsze na serwerze po pojawieniu się na nim graczy następuje rzeź niewiniątek. Z tego względu firma postanowiła dać im nowe zabawki.

Gracze będą mogli wymyślać podczas rozgrywki własne scenariusze. W oparciu o dobrze znany silnik i na mapie, którą fani znają już lepiej niż okolicę swojego miejsca zamieszkania, będzie można organizować specjalne pojedynki, wyścigi itp. Twórcy przy tym dodają, że „wszystko to wydarzy się i zostanie zapisane na waszej własnej wyspie” i zachęcają do… kręcenia filmów.

Tryb Kreatywny trafi do Fortnite już 6 grudnia.

Gracze, którzy wykupią karnet bojowy na 7. sezon Fortnite, będą mogli skorzystać z nowego trybu w pierwszej kolejności. Dostaną oni jednak możliwość zapraszania znajomych do wspólnej zabawy na własnej mapie, a może to paradoksalnie przełożyć się na większą liczbę sprzedanych karnetów.

Mimo to po tygodniu od startu 7. sezonu Fortnite, nowy Tryb Kreatywny będzie dostępny za darmo już dla wszystkich - bez żadnych ograniczeń. Epic Games obiecuje przy tym, że to nie koniec zmian w Fortnite. W ramach 7. sezonu będą pojawiały się kolejne aktualizacje. Nie zdradzono jednak, co do nich trafi.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst