1. Spider's Web
  2. Technologie

Codziennie walczę, by zamiast serialu czy książki wybrać naukę programowania

Lokowanie produktu

Promocje z okazji Czarnego Piątku czy Cyber Poniedziałku sprawiają, że lekką ręką podejmujemy decyzje zakupowe, jeżeli uznamy, że cena interesującego nas produktu czy usługi, uzasadnia ich nabycie w danej chwili. W przypadku kupionych w ten sposób kursów istnieje spore prawdopodobieństwo, że nigdy po nie sięgniemy, usprawiedliwiając się, że przecież kosztowały tak niewiele, że nic się nie stanie jeżeli odpuścimy.

26.11.2018
10:11
Jeśli kupiłeś kurs Udemy w Czarny Piątek możesz odebrac darmowe szkolenie

Skoro na starcie brakuje nam motywacji, łatwo wyobrazić sobie, co byłoby dalej. Nie zamierzam jednak uprawiać niezbyt lubianego przeze mnie zawodu mówcy motywacyjnego. Wspominam o motywacji, a jeszcze bardziej o samodyscyplinie, bo nauka czegokolwiek, a zwłaszcza programowania wymaga podjęcia walki, bez której nie osiągniemy sukcesu.

Korzystam obecnie m.in. z kursu The Complete 2019 Web Development Bootcamp na platformie Udemy, prowadzonego przez Angelę Yu. Autorka łączy pasję programowania i szkolenia innych z zawodem lekarza. Założyła też firmę London App Brewery, która uczy tworzenia oprogramowania dla iOS i Androida.

Angela Yu twierdzi, że nauka programowania przypomina nieco trening na siłowni. Efekty osiągniemy tylko wówczas, gdy zadbamy o regularność ćwiczeń. Nie jest to oczywiście proste, gdy równocześnie wykonujemy pracę zawodową i mamy wiele domowych obowiązków. Angela opowiada, w jaki sposób sama dbała o wyrobienie nawyku regularnej nauki. Robiła to w trudnych warunkach, pracując po 12 godzin w szpitalu.

Nie ma nic trudniejszego niż próba przekonania umęczonego mózgu, by usiąść do nauki, gdy możesz oglądać „Grę o tron” ​​zajadając lody - tłumaczy Angela Yu.

I oczywiście ma rację, bo sam doświadczałem tego wielokrotnie, gdy po pracy próbowałem zmotywować się do nauki, mając alternatywę w postaci dobrego serialu, książki czy po prostu biernego odpoczynku. Jaką radę ma doktor Yu? Twiedzi, że najtrudniejsze jest przełączanie się między zadaniami.

Gdy wejdziemy do domu i rzucimy się na fotel, władczo dzierżąc pilot niczym berło, bardzo prawdopodobne, że dotrwamy w tej pozycji do nocy. Zamiast tego Angela proponuje krótkie posiedzenia zaraz po wejściu do domu. Gdy już się wciągniemy, czas przestanie odgrywać istotną rolę w budowaniu motywacji.

Wyrabianie nawyku wymaga regularności. W sklepach App Store czy Google Play znajdziemy aplikacje, które pomagają go nabyć. Sam korzystam z aplikacji Done. Oznaczam w niej wykonanie zadania, czyli dni, w których uczyłem się programowania. Zapominalskim program pozwala ustawić przypomnienie. Aplikacja pomaga w budowaniu nawyku lub np. rzucaniu nałogu. Sami wybieramy też dni tygodnia, w których chcemy realizować zadania.

Są też inne sposoby. Znana youtuberka, Simone Giertz, stworzyła nawet naścienny kalendarz na każdy dzień. Mechanizm jest bardzo prosty: każdego dnia naciskamy przycisk, gdy wykonamy założony cel. Świecąca dioda jest małą nagrodą. Większą będzie zachowanie ciągłości w dłuższym okresie. Gdy już zapalimy, dajmy na to, 70 lampek, żal będzie pogrzebać efekt, nie przystępując do nauki po raz 71.

Kupiłeś na Udemy kurs w Czarny Piątek? W poniedziałek możesz odebrać kolejny.

Kursy Angeli Yu w Udemy dotyczą tworzenia stron internetowych oraz aplikacji dla urządzeń z iOS. Platforma oferuje kilkadziesiąt tysięcy szkoleń z różnych dziedzin wiedzy. Chcesz nauczyć się budowania aplikacji w chmurze AWS? Jest na to kurs. Zamierzasz zdać egzamin CCNA? Pomocą będzie stosowne szkolenie. To tylko dwa przykłady.  Po wpisaniu w wyszukiwarkę interesującego nas zagadnienia, znajdziemy listę kursów, z których możemy skorzystać.

Użytkownicy platformy Udemy, którzy kupili dowolny kurs 22 lub 23 listopada, w poniedziałek 26 listopada i we wtorek 27 listopada mogą wykorzystać specjalny kredyt na bezpłatne uczestnictwo w kolejnym szkoleniu. Informacje o zebranych środkach uzyskamy klikając w awatar naszego profilu i przechodząc do zakładki Środki Udemy.

Udemy class="wp-image-845477"

* Partnerem tekstu jest platforma Udemy.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze