REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Tak się zmienił Tłumacz Google. Teraz jest prostszy i przyjemniejszy w obsłudze

Zmiany w Tłumaczu Google. Wersja dla przeglądarek nie tylko wygląda ładniej, ale jest też prostsza i przyjemniejsza w obsłudze.

29.11.2018
16:11
tlumacz google material theme
REKLAMA
REKLAMA

W ciągu ponad dekady przetłumaczono nim około 30 bilionów zdań napisanych w 103 językach. Tłumacz Google ma już 12 lat i wreszcie zasłużył na lifting.

Tłumacz Google został dostosowany do Material Theme.

Google od początku roku wprowadził wiele zmian w swoich aplikacjach, zarówno mobilnych, jak i desktopowych. Nowy standard, Material Theme, wyróżnia się prostotą, która przejawia się przede wszystkim ograniczeniem kolorów, wyraźną dominacją bieli i ograniczeniem liczby czcionek oraz uproszczeniem ikon.

Choć nowy wygląd budzi kontrowersje, muszę przyznać, że w wersji dla Tłumacza bardzo mi się podoba. Jest elegancki, minimalistyczny, a przede wszystkim łatwiejszy w użyciu. Google wprowadził bowiem dwie zmiany, które powinny ucieszyć wszystkich bez względu na ich stosunek do White Material Theme.

Pojawiło się skalowanie i lepsze UI.

Firma postanowiła wyjść z szafy. Tłumacz przestanie ukrywać się z tym, że jest w stanie nie tylko przełożyć na inny język pojedyncze frazy czy zdania, ale także radzi sobie z całymi (nieprzesadnie długimi) dokumentami. Opcja przesyłania dokumentów została wreszcie odpowiednio wyeksponowana. Obok pola tekst pojawił się przycisk opatrzony napisem dokumenty. Aż dziw, że tak długo musieliśmy czekać na to, żeby Google pochwaliło się tą funkcją.

A jeśli jesteśmy już przy zakończeniach — strona z tłumaczem Google dopiero teraz zaczęła dostosowywać się dynamicznie do szerokości okna przeglądarki. Wygląd aplikacji zmieni się odpowiednio w zależności od tego, czy przestrzeń się kurczy, czy poszerzy.

tłumacz google wreszcie responsywny class="wp-image-847598"

Kolejną zmianą, którą chwali się firma, jest ułatwienie pracy z zapisanymi tłumaczeniami. Kliknięcie w gwiazdkę znajdującą się na dole strony otworzy zbiór ze wszystkimi zapisanymi do tej pory tłumaczeniami. Można je nie tylko sortować alfabetycznie lub według daty dodania, ale także filtrować według tego, do jakiej pary językowej należą.

REKLAMA
zmiany w aplikacji tłumacz google  class="wp-image-847595"

Tłumacz Google od dawna zasłużył na aktualizację wyglądu. I choć przegrał na liście priorytetów z szalenie popularną aplikacją kalkulatora Google, cieszę się, że zmiany wreszcie zawitały i tu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA