REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Jeśli Rocksteady rzeczywiście tworzy Superman: World's Finest, to znajdziemy tam też Batmana

W sieci pojawiły się interesujące i bardzo sensowne plotki na temat nowej gry Rocksteady, która prawdopodobnie skupia się na Supermanie.

28.11.2018
11:51
Jeśli Rocksteady tworzy Superman World's Finest, to znadziemy tam też Batmana
REKLAMA
REKLAMA

O tym, że Rocksteady dłubie nad nową grą, której głównym bohaterem jest Superman, mówi się już od dawna. Nigdy nie otrzymaliśmy żadnej formy oficjalnego potwierdzenia, niemniej gracze byliby o wiele bardziej zaskoczeni, gdyby tej gry nie było. Teraz natomiast pojawiają się nowe poszlaki, które sugerują dwie ciekawe rzeczy w związku z projektem.

Użytkownik Reset Ery o nicku est1992 wypatrzył, że na stronie Game System Requirements pojawił się tytuł Superman: World's Finest od Rocksteady. Czy to rzeczywiście gra studia, czy może jakiś głupi żart anonimowego internauty? Na niekorzyść drugiej opcji działa fakt, że na stronie zbierającej wymagania sprzętowe gier nie można, ot tak, wrzucić sobie jakiegokolwiek tytułu. Na potwierdzenie nie znajdziemy tam żadnych Half-Life'ów 3, Bloodborne'ów 2, GTA 7 czy innych Spider-Manów 5. Tylko tego Supermana...

 class="wp-image-846743"

Inny fakt: zapowiedziany jakiś czas temu Devil May Cry 5 pojawił się na tej stronie miesiąc przed oficjalną zapowiedzią. Czyli coś jest na rzeczy. Jeśli więc założymy, że Superman: World's Finest faktycznie istnieje, to co nam to mówi? Zaskakująco dużo.

W Superman: World's Finest pojawi się również Batman.

Skąd taki wniosek? Ano stąd, że World's Finest to nie jest jakiś pierwszy lepszy podtytuł. To podtytuł zarezerwowany dla serii komiksów DC, w której różni superbohaterowie ze sobą współpracują. Najczęściej jest to właśnie Superman i Batman. A skoro Rocksteady ma na swoim koncie trzy świetne gry z Nietoperzem... Logiczne wydaje się, że umieszczą go również w grze o Supermanie, która dzieje się w tym samym uniwersum. Być może dostaniemy jakiegoś co-opa albo lepszą wersję Batman v Superman...

Osobiście taka wizja wydaje mi się o wiele bardziej interesująca niż solowa gra z końcem końców dosyć nudnym Supermanem. Rocksteady musiałoby też ciekawie żonglować skalą pod kątem rozgrywki - z jednej strony półbóg podnoszący budynki i strzelający laserami z oczu, z drugiej strony przyziemny, kasiasty Batman...

Jeśli zaś chodzi o drugą ciekawą rzecz związaną z tą plotką, to jest to potencjalna data ogłoszenia Superman: World's Finest. Skoro Devil May Cry 5 pojawił się na tej stronie tuż przed zapowiedzią, to może tak samo będzie z tą grą. A jaki jest teraz najlepszy moment, by z pompą zapowiedzieć swoją nową grę?

Podczas tegorocznego The Game Awards odbywającego się 6 grudnia zapowiedziane zostanie ponad dziesięć tytułów.

Prestiżowa impreza wręczenia nagród dla najlepszych gier w roku nie pierwszy raz będzie okazją dla deweloperów, by zapowiedzieć nowe produkcje. Rocksteady nie zdążyło na E3, a współzałożyciel studia Sefton Hill przepraszał nawet za nieobecność podczas targów, podkreślając, że grę pokażą, gdy będą gotowi. Może teraz, kilka miesięcy później, nadszedł właśnie ten czas i na The Game Awards obejrzymy zapowiedź Superman: World's Finest?

REKLAMA

Nie jest to jakiś scenariusz z kosmosu. Wydaje się wręcz jak najbardziej realny. Trzymamy więc kciuki, by Rocksteady za nieco ponad tydzień przypomniało nam, czemu na ich gry czeka się z niecierpliwością.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA