REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Kolorowy oczopląs i niewybredny humor. Sunset Overdrive z Xboksa One trafi na PC

Sunset Overdrive był jednym z pierwszych tytułów na wyłączność Xboksa One. Zgarnął dobre oceny, ale ostatecznie został raczej zapomniany przez graczy. Teraz być może o sobie przypomni.

03.11.2018
8:48
Sunset Overdrive PC - gra od twórców Spider-Mana trafi na komputery
REKLAMA
REKLAMA

Wydany w 2014 roku Sunset Overdrive do dzisiaj pozostaje jednym z bardziej interesujących tytułów na wyłączność Xboksa One. Insomniac Games - studio odpowiedzialne za gry z serii Spyro, Ratchet & Clank czy od niedawna niezwykle udanego Spider-Mana - wykorzystało w pełni swoje doświadczenie, dostarczając to zupełnie nowe, zwariowane IP. Co się na nie składało?

Charakterystyczny styl artystyczny stawiający na kolorowy oczopląs. Nacisk na absurdalną wręcz akcję. Niewybredny, ale solidny humor. Miasto pełne interaktywnych poręczy, zaprojektowane tak, by przemieszczanie się po nim sprawiało jak najwięcej frajdy... Tak, wszystkie te elementy sprawiły, że Sunset Overdrive było powszechnie chwalone. Gra zgarnęła dobre oceny, ale potem z jakiegoś powodu świat o niej zapomniał.

 class="wp-image-271193"

Być może zawiniła sprzedaż, być może Insomniac nie dogadywał się z Microsoftem. Wiadomo tylko, że studio zaraz po tym nawiązało współpracę z Sony i najpierw stworzyło rebbot Ratchet & Clank, a potem zaczęło pracować nad Spider-Manem. Wydawało się więc, że obiecujące Sunset Overdrive już w się w żaden sposób nie rozwinie.

Teraz natomiast na stronie ESRB pojawiła się ocena wersji na PC.

Przypominamy, że ESRB to organizacja zajmująca się ocenianiem przedziałów wiekowych gier. W ich katalogu możemy teraz znaleźć pecetowy port Sunset Overdrive z dokładnym opisem treści, które sprawiły, że gra otrzymała kategorię M (od lat siedemnastu). Już samo to byłoby wystarczającym dowodem na to, że Sunset Overdrive na PC to fakt, ale jakby tego było mało, gra w tej wersji pojawiła się również na stronie koreańskiego odpowiednika ESRB.

REKLAMA

W kontekście tych dowodów Sunset Overdrive na PC jest kwestią czasu. Ani jedno, ani drugie źródło nie podają niestety daty premiery. Dobrze jednak, że gra być może otrzyma drugie życie, bo szkoda by było, gdyby pozostała kompletnie zapomniana. Niewykluczone, że tytuł posłuży też Microsoftowi do promowania swojego Game Passa dla PC, o którego istnieniu wspominała ostatnio prezes firmy. To z kolei oznaczałoby pewnie, że pecetowy Sunset Overdrive będzie działał tylko na Windowsie 10. A na koniec fragment naszej recenzji na zachętę:

Tutaj nie ma czasu na przystopowanie, na zatrzymanie się i wzięcie oddechu. Akcja za akcją, eksplozja za eksplozją. Gra dla Xboksa One trzyma widza mocno za twarz, nie puszczając nawet po napisach końcowych. Taka „Adrenalina” w świecie interaktywnej rozgrywki, biorąca sobie gracza za zakładnika. Nie żeby gracz miał coś przeciwko.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA