1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Samsung szykuje coś nowego. Polski oddział zapowiada ważne nowości

Lokowanie produktu

Samsung zapowiada nowe funkcje swoich smartfonów, które niebawem zostaną udostępnione w Polsce. Producent obiecuje nowość, która pozwoli „dokonać wielkich zmian”.

19.11.2018
21:05
samsung galaxy note 9 - recenzja, test, opinia
169 interakcji
dołącz do dyskusji

W naszej pracy regularnie dostajemy od producentów przedpremierowe, poufne informacje, albo wcześniejszy dostęp do usług, abyśmy mogli je sprawdzić i opisać jeszcze przed oficjalną premierą. Tym razem odezwał się do nas polski oddział Samsunga, który chce zwrócić naszą - a przy tym także waszą - uwagę na nadchodzącą nowość, która trafi do smartfonów tego producenta.

Chcemy grać z wami w otwarte karty, więc nie będziemy was wodzić za nos. Na tę chwilę nie wiemy, nad czym pracuje Samsung. Wiemy jednak, że jest to ważny projekt dla firmy, który niebawem ma zostać pokazany w Polsce. Zapowiedź pojawiła się już w mediach społecznościowych Samsunga.

Samsung wysyła jasny komunikat: to jeszcze nie koniec nowości na ten rok.

Jesteśmy świeżo po konferencji Samsung Developer Conference, na której zobaczyliśmy dwie bardzo ważne nowości. Pierwsza to technologia Infinity Flex Display, która umożliwia tworzenie składanych smartfonów. To tylko kwestia czasu, zanim Samsung pokaże finalne urządzenie z takim rozwiązaniem.

 class="wp-image-835232"

Drugą nadchodzącą nowością jest interfejs One UI, na który czekam z wielkim zaciekawieniem. Samsung przeprojektuje swoją nakładkę systemową w taki sposób, by dało się ją obsługiwać kciukiem, trzymając smartfona w jednej dłoni. Wszystkie przyciski i przełączniki mają się znaleźć u dołu, w zasięgu kciuka, natomiast treść ma być wyświetlana u góry. Na zapowiedziach nowy interfejs wygląda na bardzo przemyślany.

 class="wp-image-841610"

Co w takim razie oznaczają zapowiedzi Samsunga? Nad czym pracuje polski oddział tej firmy?

Bardzo wielu z was czeka na premierę Samsunga Galaxy S10, ale na ten smartfon będziemy musieli poczekać do przyszłego roku. Tym razem ewidentnie chodzi nie o urządzenie, a o funkcję, co widać w zapowiedziach na stronie producenta. Samsung twierdzi, że nowość będzie ważna, ponieważ pozwoli „dokonać wielkich zmian”. Brzmi to bardzo poważnie i na pierwszy rzut oka zupełnie nie kojarzy się z funkcją smartfona.

Aktualizacja interfejsu lub nowa aplikacja na pewno wzbudzają ciekawość, a niekiedy fascynację wśród fanów technologii, ale „dokonywanie wielkich zmian” brzmi jak coś niezwiązanego z typowymi rozwiązaniami programowymi. Liczę na to, że nowa funkcja faktycznie okaże się przydatna i ważna. Polski oddział Samsunga na razie nie chce zdradzić szczegółów, ale w rozmowach czuć ekscytację. O szczegółach poinformujemy was kiedy tylko dostaniemy pełną informację. Ma to nastąpić już w tym tygodniu.

*Materiał powstał we współpracy z marką Samsung.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze