REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Zapomnijcie o czołgach. Twórcy World of Tanks tworzą przedchrześcijańskie action RPG

Wargaming nawiązał współpracę z Mad Head Games i pracuje nad czymś zgoła innym niż ich niezwykle popularne czołgi.

09.11.2018
14:05
Pagan Online
REKLAMA
REKLAMA

World of Tanks, World of Warships, World of Warplanes... Firma Wargaming postanowiła znacząco urozmaicić swoje portfolio i we współpracy ze studiem Mad Head Games przygotowuje action RPG o nazwie Pagan Online.

Póki co otrzymaliśmy tylko klasyczny zwiastun CG, w którym super fajni, przerysowani bohaterowie stoją na polu bitwy i walczą z jakimiś demonami. Ciekawiej robi się jednak, kiedy sprawdzić, co na temat Pagan Online mają do powiedzenia sami twórcy.

Gra reklamowana jest jako miks hack-and-slasha, action RPG i MOBA.

Uniwersum z jednej strony wygląda jak klasyczne fantasy, a z drugiej podobno inspirowane jest „przedchrześcijańską mitologią”. Co to dokładnie znaczy i skąd akurat taki dobór słów? Nie wiadomo. Ale „bogowie zniknęli”, jak mówi nam oficjalna strona. I wstaje ciemność, i jesteśmy „jedyną nadzieją bogów”...

Znacznie ciekawiej wygląda kwestia rozgrywki. Autorzy nie są jeszcze gotowi, by się nią podzielić, ale akcję obserwować będziemy z góry. Sama walka natomiast połączy cechy hack-and-slasha i gier typu MOBA w rodzaju League of Legends czy DOTA 2. Ma być bardzo dynamiczna, efektowna i wymagająca. Czekamy zatem na pierwsze fragmenty, by sprawdzić ile w tym prawdy, a ile PR-owego czary-mary. Z pierwszych materiałów na pewno wypływa klimat kojarzący się z LoL-em.

Świat Pagan Online gracze będą mogli zwiedzać zarówno samotnie, jak i w kooperacji.

Zdziwiłbym się, gdyby gra nie zaoferowała też jakiejś formy PvP, ale o tym póki co jest cicho. Nie wiadomo też w jakim modelu biznesowym będzie dystrybuowana ta gra, biorąc jednak pod uwagę, że mamy do czynienia z Wargamingiem, można podejrzewać free-to-play.

 class="wp-image-836264"
Pagan Online
REKLAMA

Jeśli zaś chodzi o drugą połówkę projektu... Mad Head Games w swoim portfolio ma przede wszystkim przygodówki HOPA. Z jednej strony można więc obawiać się, że deweloperzy nie mają odpowiedniego doświadczenia, by zrobić coś naprawdę dobrego w gatunku action RPG. A z drugiej być może właśnie świeże spojrzenie połączone ze wsparciem kogoś takiego jak Wargaming sprawi, że faktycznie dostaniemy grę, która namiesza trochę w branży.

O tym przekonamy się już w 2019 roku. Póki co tyko na PC. Wszyscy chętni mogą się też zapisywać na beta testy Pagan Online, których data nie jest jeszcze znana. To co, po Path of Exile na PS4 nadchodzi kolejna alternatywa dla tych, którzy są źli na Blizzarda za Diablo Immortal?

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA