REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Microsoft w końcu pokazał coś naprawdę ładnego. Oto nowe ikony pakietu Microsoft Office

Tak, trochę się naśmiewam. Ale spójrzcie tylko na Office'a. Ten pakiet nadal wygląda, jakby ktoś wyciągnął go z jakiegoś archiwum z wczesnych lat 90. Te ikony to w końcu jakiś powiew świeżości.

29.11.2018
20:07
Microsoft w końcu pokazał coś ładnego. Oto nowe ikony pakietu Microsoft Office
REKLAMA
196 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Założę się zresztą, że ta zmiana chociaż kilka razy została nazwana radykalną na wewnętrznych spotkaniach pracowników Microsoftu. Co z tego, że Office był już parę razy modernizowany, skoro wygląda tak samo, jak zawsze?

Nowe ikony pakietu Office w końcu wyglądają, jak coś nowego

I ładnego przy okazji. Tak, tak, dzisiaj wygląd oprogramowania ma ogromne znaczenie. Microsoft w końcu zaczyna to rozumieć. Wprowadzane stopniowo zmiany w pakiecie biurowym idą jak na razie w dobrym kierunku. Są też po części wymuszone multiplatformową strategią, którą Microsoft z powodzeniem realizuje.

Office jest dziś dostępny na iOS, Androidzie, w przeglądarce, na macOS i Windowsie. Mniejsze ekrany urządzeń mobilnych wymusiły wprowadzenie nowych zasad, jeśli chodzi o projektowanie aplikacji. Dotyczy to również ich wyglądu. Doskonale wytłumaczył to Marcin w swoim tekście o ewolucji logotypów.

 class="wp-image-847913"

Nowe ikony na pewno będą o wiele bardziej czytelne na ekranach mobilnych. No i dzięki tym prostym gradientom kolorów będzie można bardzo łatwo znaleźć je wzrokiem wśród innych aplikacji.

Fluent Design - Microsoft (w końcu) robi to dobrze

REKLAMA

Wszystkie zmiany zachodzące w produktach Microsoftu są efektem wprowadzenia nowego wzornictwa o nazwie Fluent Design. Swoje szaty, oprócz pakietu Office, zmieni również Windows 10. I nie powiem, po dwuwymiarowych kwadratach, głębia i bardziej spójny wygląd aplikacji bardzo mi się podobają. Dobrze, że Microsoft w końcu zorientował się, że oprócz funkcjonalności liczy się również wygląd.

Pytanie tylko, czy te młodzieżowe zmiany spodobają się starszym heavy-userom Office'a.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA