1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Oto 3 powody, dla których każdy fan winyli powinien pojawić się na Audio Video Show

Lokowanie produktu: Audio Video Show

Każdy, kto lubi obcować z czarnymi płytami powinien zjawić się na tegorocznej edycji Audio Video Show. Chociażby z tych trzech powodów.

17.11.2018
18:18
audio video show 2018 winyle
639 interakcji
dołącz do dyskusji

Tak, winyle w dzisiejszych czasach nie mają zbyt wiele sensu. Wiem o tym doskonale, ale i tak uwielbiam kupować nowe płyty, zasiadać przed moim zestawem i zachwycać się ogromnym formatem okładek podczas odsłuchu.

 class="wp-image-840047"

Zresztą nie ja jeden. Na Audio Video Show spotkacie całe mnóstwo podobnych świrów, którzy bez mrugnięcia okiem potrafią wydać małą fortunę na jakieś rzadkie wydanie swojej ulubionej płyty.

Bardzo możliwe zresztą, że na którymś stoisku z winylami na Audio Video Show znajdziecie swojego świętego graala. Osobiście nie miałem czasu na dokładniejsze poszukiwania, ale i tak wyszedłem już dzisiaj z dwoma nowymi krążkami. Giełda winyli to zresztą nie jedyny powód, dla którego warto odwiedzić te targi.

Jak ustawić swój gramofon? Z chęcią opowie wam o tym guru audiofilskiego światka.

audio video show 2018 winyle class="wp-image-840575"

Jeśli przekopywanie się przez pudła wypełnione płytami was nie przekonuje, to powinien zrobić to Michael Fremer. Ten przesympatyczny gość to ikona w audiofilskim światku, który prowadzi serwis Analog Planet.

Fremer od kilku lat regularnie podróżuje po świecie i prowadzi pokazy, na których pokazuje jak powinno ustawiać się gramofonowe zestawy. Po takim wykładzie można zresztą podejść do niego i dopytać o wszystkie frapujące was szczegóły.

Żebyście nie musieli szukać: niedzielny wykład odbędzie się o godzinie 16:00, w hotelu Sobieski, w sali Wilanów II, na parterze. Radzę pojawić się tam trochę wcześniej, gdyż liczba miejsc jest ograniczona, a fanów totalnie niepraktycznych płyt winylowych całe zatrzęsienie.

Jest jeszcze ten lewitujący gramofon...

audio video show 2018 winyle class="wp-image-840578"

Szczerze mówiąc nie sądziłem, że kiedyś zobaczę ten sprzęt na żywo. Śledziłem ten pomysł słoweńskiej firmy Mag-Lev od 2016 r., kiedy pojawił się on na Kickstarterze. Samopoziomujący się talerz, zawieszony idealnie w powietrzu wygląda na żywo na tyle obłędnie, że wspomnę o tym gramofonie w tegorocznym liście do Mikołaja.

Nie jest to zresztą jedyny sprzęt, który łączy tradycję z nowoczesnym designem i technologią. Na Audio Video Show znajdziecie tak dużo modeli gramofonów, że możecie mieć problem z wyborem. Na szczęście na każdym stoisku i w salce ze sprzętem audio obecni są bardzo pomocni eksperci, którzy wiedzą o prezentowanych produktach absolutnie wszystko.

Lokowanie produktu: Audio Video Show
Najnowsze
Zobacz komentarze