1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Na PGE Narodowym powstała największa w Polsce strefa winylowa. Ale musisz się spieszyć

Lokowanie produktu: Audio Video Show

To już tradycja targów Audio Video Show. Jak co roku organizatorzy przeznaczyli specjalną i dość obszerną przestrzeń dla fanów czarnej płyty. Przybyli kolekcjonerzy, producenci sprzętu i wielkie gwiazdy muzyczne.

16.11.2018
16:38
audio video show 2018 strefa winyli
317 interakcji
dołącz do dyskusji

Fanów winyli o dziwo przybywa. Czarna płyta z jakiegoś względu nie tylko nie chce się poddać dominacji muzyki strumieniowanej, ale też cieszy się sympatią, której płyta kompaktowa czy kaseta magnetofonowa mogą tylko pozazdrościć. Nic więc dziwnego, że na drugich największych targach muzycznych w Europie fani winyli są traktowani szczególnie.

Targi już pierwszego dnia odwiedziły wielkie gwiazdy muzyki, by zaprezentować entuzjastom swoje najnowsze wydawnictwa. Nie na bezstratnych nośnikach cyfrowych, a właśnie na czarnych płytach, choć oczywiście odsłuch i prezentacja odbywały się przy pomocy sprzętu najwyższej klasy. Takich jak wzmacniacz D’Agostino Relentless, który jest też dostępny dla zwiedzających do odsłuchu.

Swoje najnowsze nagrania na winylach zaprezentowali między innymi Anna Maria Jopek i Jean Michael Jarre. A to dopiero początek atrakcji.

audio video show 2018 strefa winyli class="wp-image-840038"

Wybitna polska wokalistka i kompozytorka zaprosiła pierwszych gości targów na wspólny odsłuch jej najnowszej płyty pod tytułem Ulotne. Opowiadała zgromadzonym entuzjastom o specyfice przygotowywania nagrań i miksów na jej nowe wydawnictwa. Nie stroniła też od kontaktu z fanami, chętnie odpowiadając na ich pytania. Z kolei legendarny pionier muzyki elektronicznej zaprezentował swój najnowszy album Equinoxe Infinity. Na szczęście wiele atrakcji jeszcze przed nami.

audio video show 2018 strefa winyli class="wp-image-840047"

W sobotę odbędzie się spotkanie z Piotrem Metzem. Znany dziennikarz Trójki zaprezentuje na winylu dziewiątą płytę The Beatles, potocznie zwaną Białym Albumem, wydaną dokładnie pół wieku temu. W niedzielę legendy polskiego dziennikarstwa muzycznego – Marek Sierocki oraz Marek Niedźwiecki – zaprezentują swoją autorską składankę Marek i Marek Niedźwiecki Sierocki. Na dwupłytowym winylowy, wydawnictwie znajduje się łącznie 36 utworów, będącymi jednocześnie najlepszymi brzmieniami lat 80. i 90.

Mi jednak jak zawsze najbardziej podoba się swoisty bazar na Audio Video Show 2018.

audio video show 2018 strefa winyli class="wp-image-840044"

To właśnie tam znajdziemy polskie i zagraniczne sklepy oraz kolekcjonerów, którzy chętnie sprzedadzą nam winyle, bądź wymienią się na ciekawe czarne płyty. Wybór jest olbrzymi – rock, pop, punk, metal, muzyka filmowa, muzyka klasyczna, jazz, soul i wiele innych. Znajdziemy tam zarówno powszechnie dostępne płyty, jak i kolekcjonerskie rarytasy. A także zapomniane przez świat albumy, których właśnie my akurat poszukujemy.

Radzimy się jednak pospieszyć. Wystawa już trwa, ostatni dzień Audio Video Show to najbliższa niedziela. Odbywa się na PGE Narodowym (właśnie tam znajdziemy, między innymi, strefę winyli) oraz w warszawskich hotelach Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski.

Lokowanie produktu: Audio Video Show
Najnowsze
Zobacz komentarze