1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Szczególne 40. urodziny. Marantz świętuje je prezentując odtwarzacz SA-KI Ruby

Lokowanie produktu: Audio Video Show

To już 40 lat współpracy pomiędzy Marantzem a Kenem Ishiwatą. Ten legendarny producent sprzętu audio obchodzi jubileusz na Audio Video Show 2018, prezentując dwa unikalne sprzęty.

17.11.2018
16:01
audio video show 2018 marantz
216 interakcji
dołącz do dyskusji

Tymi urodzinowymi sprzętami są odtwarzacz SACD/CD o nazwie SA-KI Ruby oraz towarzyszący mu wzmacniacz PM-KI Ruby. Nie będzie to sprzęt łatwy do kupienia i jest przeznaczony raczej dla kolekcjonerów: ich dostępność została ograniczona do 1000 sztuk na całym świecie. Wartość podnosi też unikalny, wygrawerowany laserowo autograf Kena Ishiwaty oraz osadzony na szczycie rubin – stąd nazwa obu produktów.

Nie są to jednak rebrandowane, typowe sprzęty Marantza. Oba zostały zbudowane od podstaw. Odtwarzają płyty SACD i CD w najwyższym standardzie, ale też SA-KI Ruby oferuje wiele wejść cyfrowych, w tym port USB dla wygodnego podłączenia do komputera. Urządzenie przetwarza również dźwięk cyfrowy wykorzystując opatentowaną, jednobitową technikę Marantz Musical Mastering oraz konwersję do wyjścia analogowego MMM-Conversion.

A co ze wzmacniaczem Matantza? Całości można posłuchać na Audio Video Show 2018.

Wzmacniacz PM-KI Ruby jest konstrukcją w pełni analogową. Dysponuje sekcją przedwzmacniacza o wysokiej rozdzielczości, wykorzystującą opatentowany mechanizm HDAM oraz sekcją wzmacniacza o zmiennej mocy 100 W na kanał, znanej ze wzmacniacza PM-10. Wzmacniacz dysponuje dużą liczbą wejść liniowych. Wyposażony też został w układ Marantz Musical Premium Phono EQ o niskim poziomie szumu, obsługującym wkładki MC oraz MM dla zapewnienia kompatybilności ze współczesnymi gramofonami. Całość prezentuje się imponująco i brzmi perfekcyjnie.

audio video show 2018 marantz class="wp-image-840488"

Zachęcam, by samemu się o tym przekonać. Na stoisku firmy dostępne są też inne sprzęty audio, które warto sprawdzić - w tym rewelacyjny odtwarzacz ND8006 z towarzyszącym mu wzmacniaczem PM8006.

Audio Video Show 2018 potrwają do niedzieli. Warto je odwiedzić!

Audio Video Show 2018 to największe w Polsce i drugie co do wielkości targi sprzętu RTV w Europie. Pojawiło się na nim blisko 200 wystawców i ponad 500 marek. Targi odbywają się na terenie PGE Narodowego oraz hoteli Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski.

Lokowanie produktu: Audio Video Show
Najnowsze
Zobacz komentarze