REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Znajdź najlepszy dla siebie kredyt hipoteczny w pięć minut i wypełnij dokumenty. Tak działa JakiKredyt.pl

Gdzie się nie rozejrzeć - budują mieszkania. A stopy procentowe ciągle na niskim poziomie i mają tam jeszcze trochę zostać. Tylko jaki najlepszy kredyt hipoteczny wybrać? Na co zwracać uwagę? Od teraz pomoże w tym startup JakiKredyt.pl.

09.10.2018
8:40
Rusza startup JakiKredyt.pl
REKLAMA
REKLAMA

Wg Związku Banków Polskich poprzedni rok dla rodzimego rynku kredytów hipotecznych był rekordowy. W sumie pożyczek na mieszkanie udzielono w kwocie 44 mld zł, co było najlepszym wynikiem od 6 lat. Ale za chwilę przyjdzie korekta. Tylko w pierwszym kwartale 2018 r. 10 banków w Polsce pobiło swój wynik sprzed kwartału wcześniej o 1,5 mld zł i udzieliło kredytów hipotecznych na prawie 12 mld zł.

Patrząc na bankowy portfel takich kredytów zdecydowanym liderem jest PKO Bank Polski - 103 mld zł. Pekao SA zajmuje drugie miejsce ze znacznie mniejszym wynikiem - 48 mld zł i wyprzedza na podium Santander Bank Polska (po rebrandingu Banku Zachodniego WBK), który osiąga wynik 35 mld zł.

Przy takich sprzyjających warunkach nic tylko rozglądać się nad własnym dachem nad głową. Nie wiadomo, do kiedy stopy procentowe - jeden z głównych wyznaczników wysokości późniejszych rat - będą na tak niskim poziomie - 1,5 proc. Powoli zbliżamy się do dwóch lat z rzędu z taką wartością stóp procentowych. I chociaż Rada Polityki Pieniężnej obiecuje, że tak będzie co najmniej jeszcze rok, to jednak w końcu musimy przygotować się na wyższe wartości, a w konsekwencji wyższe miesięczne raty.

W buszu hipotek z wyborem najlepszej pomoże startup JakiKredyt.pl.

Kredyt hipoteczny to nie jest łatwa decyzja. Koniec końców wiążemy się z bankiem na dość długi czas, niekiedy sięgający nawet trzech dekad. Ważnych detali jest sporo. O jakiej wysokości raty myślimy, przez jaki maksymalnie okres chcemy spłacać kredyt? Jakie warunki trzeba spełnić? Np. wyrobienie karty kredytowej, założenie konta w danym banku? Pytań, na które musimy udzielić konkretnej odpowiedzi, jest znacznie więcej. Do tej pory pomagał przez nie przebrnąć doradca kredytowy. Teraz w sukurs przyjdzie startup JakiKredyt.pl.

Serwis na bieżąco wprowadza oferty wszystkich największych banków w Polsce: Alior Bank, Santander, PKO, Millennium Bank, BGŻ BNP Paribas, BOŚ Bank, mBANK, Bank Pekao, ING, Raiffeisen POLBANK, Bank Pocztowy. Nie ma żadnych pośredników, którzy mogą „po drodze” zmienić konkretne zapisy. Oferty są otrzymywane bezpośrednio od banków i są identyczne z tymi, które klient może uzyskać odwiedzając osobiście bankowe placówki.

Znajdź najlepszy kredyt w pięć minut i skorzystaj z Multiwniosku.

Startup dostępny jest 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Twórcy JakiKredyt.pl twierdzą, że wyszukanie najlepszej propozycji hipoteki potrwa ok. 5 minut. Przy okazji klient otrzymuje narządzie, które do tej pory było dostępne dla bankowych doradców. Teraz możemy przeprowadzić sami dla siebie pełną analizę i na podstawie jej wyniku podjąć decyzję.

Innym ułatwiającym i skracającym całą procedurę mechanizmem jest Multiwniosek. Jego wypełnienie online automatycznie uzupełnia pola w formularzach wymaganych przez dowolnie wybraną liczbę banków. W ten sposób można wypełnić nie jeden a więcej wniosków i zapytać jednocześnie kilka banków o możliwość kredytową. Wszystko, jak zapewniają twórcy startupu JakiKredyt.pl, zajmie do 20 minut.

Na razie ekspert przyjedzie, potem ma być online.

REKLAMA

Po wybraniu oferty danego banku, program automatycznie generuje listę niezbędnych do wypełnienia dokumentów. Obecnie, ze względu na obowiązujące prawo, konieczne jest potwierdzenie tożsamości kredytobiorcy. I owe dokumenty trzeba jakoś bezpiecznie dostarczyć do samego banku. Inaczej nic nie będzie z naszych mieszkaniowych planów i samego kredytu hipotecznego. Startup JakiKredyt.pl oferuje opcję „zamów eksperta”. Po jej wybraniu pod wskazany adres przyjeżdża fachowiec, który bierze od nas wypełnione dokumenty i dostarcza je do wskazanego banku.

Twórcy startupu twierdzą, że ciągle pracują nad udoskonaleniem JakiKredyt.pl. Ukłonem w stronę klientów ma być przesłania wszystkich niezbędnych dokumentów ekspertowi online, co dodatkowo uprości, ale też przyspieszy całą procedurę. Taką opcję JakiKredyt.pl ma mieć dostępną już w październiku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA