REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

PlayStation hucznie świętuje Halloween. Remake MediEvil doczekał się pełnoprawnego zwiastuna

Sony doskonale zdaje sobie sprawę z siły swoich marek, więc do klubu odświeżonych maskotek pierwszego PlayStation już w pełnej krasie dołącza kościsty jegomość. MediEvil doczekał się oficjalnego zwiastuna.

31.10.2018
18:22
Remake MediEvil
REKLAMA
REKLAMA

To, że nowa wersja MediEvil powstaje, było jasne od oficjalnej zapowiedzi podczas zeszłorocznego PlayStation Experience. Wiecie, w czasach, gdy Sony miało jeszcze co zapowiadać. Wtedy Shawn Layden, aktualny prezes Sony Interactive Entertainment i jednocześnie jeden z deweloperów oryginalnego MediEvil zdradził, że nowy tytuł będzie remasterem. Teraz jednak okazuje się, że mamy do czynienia z pełnoprawnym remakiem.

Prawdę mówiąc byłbym zdziwiony, gdyby było inaczej. Wystarczy spojrzeć na zeszłoroczne Crash Bandicoot N.Sane Trilogy i nadchodzące Spyro Reignated Trilogy. Tam nic nie odkurzono, tylko od razu wywalono dywany, zerwano podłogę i wszystko zrobiono od nowa, zachowując po prostu styl oryginałów. W efekcie dostajemy oldskulowe platformówki w nowych, pięknych szatach. Coś by było nie tak, gdyby MediEvil miał zaniżać nagle te standardy. Na szczęście nic takiego się nie wydarzy.

Zresztą, spójrzcie sami na pierwszy oficjalny zwiastun - oto remake MediEvil na PS4 w pełnej krasie:

Największe wrażenie robią, oczywiście, fragmenty zestawiające oryginał z nowym wyglądem. Przeskok graficzny jest piorunujący. Pusty, napędzany archaiczną już technologią świat teraz tętni życiem. Albo raczej śmiercią, biorąc pod uwagę cmentarną atmosferę. Na planszach pełno jest detali i najróżniejszych efektów graficznych, a Sir Daniel i jego przeciwnicy są bogato animowani.

Remake MediEvil na PS4 wygląda równie efektownie, jak nowy Crash Bandicoot czy Spyro.

Premierę gry zaplanowano orientacyjnie na 2019 rok. Miejmy nadzieję, że nie przyjdzie nam czekać do kolejnego Halloween. Remakiem zajmuje się wewnętrzny zespół Sony we współpracy z Other Ocean Interactive, które ma już doświadczenie w rzemieślniczej robocie - przygotowali m.in. port Thimbleweed Park na PS4, port Rick & Morty: Virtual Rick-ality na PS VR czy Minecrafta na New Nintendo 3DS. Nie wiadomo natomiast, czemu zdecydowano się tylko na pierwszą część, ignorując tym samym MediEvil 2. W końcu zarówno Crash, jak i Spyro otrzymali hurtowe remaki wszystkich swoich klasycznych odsłon. Czyżby według Sony akurat w tej serii nie drzemał aż taki potencjał marketingowy?

 class="wp-image-831932"
MediEvil na PS4
REKLAMA

Jeśli ktoś natomiast jest nie w temacie i w latach 90. zagrywał się w co innego... MediEvil to platformowa gra akcji, w której wcielamy się w Sir Daniela Fortesque'a - rycerza, który przez przypadek zostaje wskrzeszony. Bohater chwyta swój miecz i rusza walczyć ze złym magiem Lordem Zarokiem, który sto lat temu wpędził go do grobu. Podczas rozgrywki walczymy więc z poplecznikami czarodzieja, skaczemy po platformach i rozwiązujemy zagadki. Nad wszystkim unosi się natomiast lekko horrowy klimat, choć w grę mogą, rzecz jasna, grać starsze dzieci. A nawet powinny.

Tym samym trend wskrzeszania (wyjątkowo adekwatne słowo) dawnych marek PlayStation trwa. To dobrze, bo Crash był wielkim sukcesem, a Spyro też zapowiada się fantastycznie. I pewnie właśnie dlatego MediEvila zabrakło na liście dwudziestu tytułów, kóre trafią do zaplanowanej na grudzień konsoli PlayStation Classic. Sir Daniela czeka bowiem o wiele ciekawsza przyszłość.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA