REKLAMA

Sony ujawniło, w co zagramy na PlayStation Classic. Jest GTA i Metal Gear Solid, nie ma Crasha

PlayStation Classic pojawi się na rynku już w grudniu i z pewnością pobije rekordy sprzedaży. Nic nie powstrzyma siły nostalgii.

29.10.2018 13.11
Sony poszło śladami Nintendo i też zamierza wydać odświeżoną wersję swojej klasycznej konsoli do gier. Sony PlayStation Classic to miniaturowy sprzęt kosztujący 99 dol., na którym jest preinstalowanych 20 gier.
REKLAMA
REKLAMA

W dobie sukcesów Nintendo w wypuszczaniu odświeżonych wersji swoich dawnych, prehistorycznych już konsol, pojawienie się podobnej oferty u konkurencji było kwestią czasu. Gdy Sony w zeszłym miesiącu zapowiedziało rychłą premierę PlayStation Classic, znaliśmy tylko pięć z dwudziestu klasycznych gier, które zostaną wgrane do pamięci urządzenia. Teraz poznaliśmy resztę.

Oto pełna lista gier PlayStation Classic.

 1. Battle Arena Toshinden
 2. Cool Boarders 2
 3. Destruction Derby
 4. Final Fantasy VII
 5. Grand Theft Auto
 6. Intelligent Qube
 7. Jumping Flash!
 8. Metal Gear Solid
 9. Mr. Driller
 10. Oddworld: Abe’s Oddysee
 11. Rayman
 12. Resident Evil Director’s Cut
 13. Revelations: Persona
 14. Ridge Racer Type 4
 15. Super Puzzle Fighter II Turbo
 16. Syphon Filter
 17. Tekken 3
 18. Tom Clancy’s Rainbow Six
 19. Twisted Metal
 20. Wild Arms
Lista gier PlayStation Classsic class="wp-image-829778"
Lista gier PlayStation Classsic

W obliczu ogromnej biblioteki pierwszego PlayStation oczywiste było, że reprezentacja wybrana przez Sony nigdy nie zaspokoi wszystkich graczy. Jedni będą płakać przez brak Tony Hawk's Pro Skater 2 czy Dino Crisis, inni podskoczą z radości na widok Metal Gear Solid albo zapomnianego przez wielu, a przecież bardzo dobrego Syphon Filter.

Trzeba przyznać, że lista jest zróżnicowana i nieoczywista.

Jednocześnie zapewnia kilka obowiązkowych klasyków. Jest Resident Evil, jest Oddworld: Abe's Oddysey, Final Fantasy VII, Tekken 3 i Twisted Metal. Brak Crasha Bandicoota łatwo wytłumaczyć - w zeszłym roku otrzymaliśmy piękny remaster, który skutecznie odświeżył nam wspomnienia. Przeznaczanie na niego ograniczonego miejsca byłoby w tym kontekście marnotrawstwem. Podobnie jest ze Spyro, które tak samo zostało odkurzone i za chwilę w formie trylogii trafi na półki sklepowe.

Przypominamy, że PlayStation Classic będzie nową wersją klasycznej konsoli wypuszczonej na rynek w 1994 roku.

REKLAMA

Wzbogaconą o wejście HDMI, zmniejszoną o 45 proc. i wyposażoną w dwadzieścia preinstalowanych tytułów oraz dwa kontrolery bez gałek analogowych. Premierę na całym świecie zaplanowano na 3 grudnia bieżącego roku. W Polsce konsolka kosztować będzie około 449 zł.

Czy będzie to wygórowana cena za powrót do lat 90.? Szczególnie przy nadchodzących świętach Bożego Narodzenia? Coś mi mówi, że zdecydowanie nie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA