1. SPIDER'S WEB
 2. Gry
 3. Tech

Sony ujawniło, w co zagramy na PlayStation Classic. Jest GTA i Metal Gear Solid, nie ma Crasha

PlayStation Classic pojawi się na rynku już w grudniu i z pewnością pobije rekordy sprzedaży. Nic nie powstrzyma siły nostalgii.

Sony poszło śladami Nintendo i też zamierza wydać odświeżoną wersję swojej klasycznej konsoli do gier. Sony PlayStation Classic to miniaturowy sprzęt kosztujący 99 dol., na którym jest preinstalowanych 20 gier.
252 interakcji
dołącz do dyskusji

W dobie sukcesów Nintendo w wypuszczaniu odświeżonych wersji swoich dawnych, prehistorycznych już konsol, pojawienie się podobnej oferty u konkurencji było kwestią czasu. Gdy Sony w zeszłym miesiącu zapowiedziało rychłą premierę PlayStation Classic, znaliśmy tylko pięć z dwudziestu klasycznych gier, które zostaną wgrane do pamięci urządzenia. Teraz poznaliśmy resztę.

Oto pełna lista gier PlayStation Classic.

 1. Battle Arena Toshinden
 2. Cool Boarders 2
 3. Destruction Derby
 4. Final Fantasy VII
 5. Grand Theft Auto
 6. Intelligent Qube
 7. Jumping Flash!
 8. Metal Gear Solid
 9. Mr. Driller
 10. Oddworld: Abe’s Oddysee
 11. Rayman
 12. Resident Evil Director’s Cut
 13. Revelations: Persona
 14. Ridge Racer Type 4
 15. Super Puzzle Fighter II Turbo
 16. Syphon Filter
 17. Tekken 3
 18. Tom Clancy’s Rainbow Six
 19. Twisted Metal
 20. Wild Arms
Lista gier PlayStation Classsic
Lista gier PlayStation Classsic

W obliczu ogromnej biblioteki pierwszego PlayStation oczywiste było, że reprezentacja wybrana przez Sony nigdy nie zaspokoi wszystkich graczy. Jedni będą płakać przez brak Tony Hawk's Pro Skater 2 czy Dino Crisis, inni podskoczą z radości na widok Metal Gear Solid albo zapomnianego przez wielu, a przecież bardzo dobrego Syphon Filter.

Trzeba przyznać, że lista jest zróżnicowana i nieoczywista.

Jednocześnie zapewnia kilka obowiązkowych klasyków. Jest Resident Evil, jest Oddworld: Abe's Oddysey, Final Fantasy VII, Tekken 3 i Twisted Metal. Brak Crasha Bandicoota łatwo wytłumaczyć - w zeszłym roku otrzymaliśmy piękny remaster, który skutecznie odświeżył nam wspomnienia. Przeznaczanie na niego ograniczonego miejsca byłoby w tym kontekście marnotrawstwem. Podobnie jest ze Spyro, które tak samo zostało odkurzone i za chwilę w formie trylogii trafi na półki sklepowe.

Przypominamy, że PlayStation Classic będzie nową wersją klasycznej konsoli wypuszczonej na rynek w 1994 roku.

Wzbogaconą o wejście HDMI, zmniejszoną o 45 proc. i wyposażoną w dwadzieścia preinstalowanych tytułów oraz dwa kontrolery bez gałek analogowych. Premierę na całym świecie zaplanowano na 3 grudnia bieżącego roku. W Polsce konsolka kosztować będzie około 449 zł.

Czy będzie to wygórowana cena za powrót do lat 90.? Szczególnie przy nadchodzących świętach Bożego Narodzenia? Coś mi mówi, że zdecydowanie nie.