REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Alior Bank ma powody do zadowolenia. Konto Jakże Osobiste z międzynarodową nagrodą

Tegoroczna edycja konkursu Distribution & Marketing Innovation Awards, organizowanego przez Stowarzyszenie EFMA (The European Financial Management & Marketing Association), okazała się wyjątkowo dobra dla polskiej bankowości. Nie tylko Bank Pekao SA zebrał nagrodę. Wyróżnienie trafiło też do Alior Banku za Konto Jakże Osobiste.

20.10.2018
9:57
Alior Bank zmiany internet
REKLAMA
REKLAMA

Tym razem konkurs podzielono na osiem kategorii. Złoto w jednej z nich: „Offering Innovation” - przypadło w udziale Alior Bankowi. Konto Jakże Osobiste nagrodzono przede wszystkim za to, że pozwala klientowi dostosowanie instrumentów finansowych do swoich potrzeb. Nie trzeba płacić za prowadzenie konta i posiadanie karty debetowej. O ile spełni się dwa warunki: wpływ miesięczny na konto w wysokości co najmniej 1500 zł i transakcje bezgotówkowe w tym samym okresie na kwotę min. 300 zł.

Konto Jakże Osobiste, czyli początek wyzwań.

Alior Bank od pewnego czasu stara się mocno zaistnieć w nowoczesnej bankowości. Patrzą nie tylko na preferencje klientów, ale chętnie sięgają do najnowszej technologii. Wcześniej zadebiutował program akceleracyjny Alior Bank Startup Accelerator. W jego ramach bank udostępnia m.in. program mentorski, do którego włączą się menedżerowie z różnych obszarów biznesowych, środowisko testowe platformy Open API, miejsce do codziennej pracy, a także możliwość pozyskania finansowania na rozwój produktu.

Następnie poznaliśmy Program RBL_START, który odpowiadał za wypracowanie najlepszych produktów i usług, które będą mogły być realnym wsparciem postępującej automatyzacji procesów bankowych. Po trzech miesiącach eksperci banku stwierdzą, które z rozwiązań może wejść na stałe do oferty Alior Banku.

Zmiana warty. Nagroda pożegnała panią prezes.

REKLAMA

Już po ogłoszeniu wyników zorganizowanego w Lizbonie konkursu bank poinformował, że dotychczasowa p.o. prezes Alior Banku, Katarzyna Sułkowska, zrezygnowała ze stanowiska. Powołano ją na nie w marcu br. Rada nadzorcza powołała na stanowisko wiceprezesa Krzysztofa Bachtę, który po uzyskaniu zgody ze strony Komisji Nadzoru Finansowego, ma objąć funkcję prezesa Alior Banku. Do tej pory był dyrektorem ds. strategii i rozwoju w grupie PZU.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA