REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Od teraz InPost z Blikiem. Odbierz paczkę i zapłać kodem z telefonu

Polski Standard Płatności nie zwalania tempa. Od teraz odbierzesz przesyłkę z paczkomatu i wygodnie zapłacisz smartfonem. InPost z Blikiem to kolejny zastrzyk energii dla polskiego e-commerce.

22.10.2018
9:19
InPost z Blikiem. Odbierz paczkę i zapłać kodem z telefonu
REKLAMA
REKLAMA

Dobrze dla rynku, jak i jego beneficjentów, kiedy znani i lubiani przez użytkowników gracze łączą siły. Na tym tylko wszyscy mogą zyskać. I tak jest właśnie przy okazji podejmowanej współpracy Polskiego Standardu Płatności, operatora Blika z Paczkomatami InPost.

InPost z Blikiem, czyli płać za paczkę telefonem.

Od teraz wszystkie Paczkomaty InPost mają pozwalać na zapłacenie za przesyłkę Blikiem. Cała operacja ma być banalnie prosta i wymagać od użytkowników jedynie użycia swojego smartfonu.

Podczas zakupu w sklepie internetowym należy wybrać opcję „płatność za pobraniem w Paczkomacie”. Następnie, kiedy klient otrzyma informację, że przesyłka czeka w wybranym miejscu, rozpoczyna proces jej odbioru tak jak zawsze, czyli od podania w panelu Paczkomatu swojego numeru telefonu. Po otrzymaniu kodu przez SMS lub mailem przechodzimy do panelu płatności. Trzeba w tym miejscu wpisać wygenerowany w aplikacji bankowej na swoim smartfonie kod Blik i potwierdzić go kodem PIN w aplikacji. Zakończenie procesu płatności spowoduje otwarcie skrytki, w której jest nasza paczka.

Paczkomaty najbardziej lubiane zaraz po kurierach.

Raport Gemiusa „E-commerce w Polsce w 2017 roku” nie pozostawia cienia wątpliwości. Paczkomaty InPost są drugą, po dostawach kurierem, najbardziej popularną formą dostaw zakupów w sieci. W ubiegłym roku taką formę dostawy wybierało juz 22 proc. kupujących w sieci. A dwa lata wcześniej było ich ledwo 11 proc. Tym samym InPost jakby zamienił się miejscami z Pocztą Polską, która jeszcze w 2015 r. mogła szczycić się popularnością swoich dostaw na poziomie 21 proc. A w 2017 r. już tylko 13 proc.

Wedle tego samego badania już połowa kupujących w sieci przyznaje, że Paczkomaty InPostu mają bardziej motywować do zakupów online niż inne formy dostawy.

InPost uzyskuje najlepsze wyniki na tle konkurencji pod względem badanych aspektów wizerunku marki. Internauci doceniają innowacyjność naszej sieci, wprowadzanie nowych rozwiązań, a także z atrakcyjność i elastyczność oferty oraz prostotę i wygodę korzystania z naszych usług. Zwracają też uwagę na atrakcyjną cenowo ofertę i dynamiczny rozwój sieci kurierskiej oraz Paczkomatów – uważa Rafał Brzoska, prezes InPostu.

Blik chce być liderem polskiego e-commerce.

REKLAMA

InPost z Blikiem nie jest żadnym zaskoczeniem. To raczej oczekiwana na rynku współpraca. I potwierdzenie konsekwentnej taktyki Blika, który w naszym kraju bije rekord popularności za rekordem. Jak najbardziej nie są przesadzone opowieści o głównym celu Blika - chce się stać numerem jeden w e-commerce nad Wisłą.

Blik chce być liderem w płatnościach w segmencie e-commerce. Tylko w tym roku klienci zapłacili za zakupy w internecie Blikiem już ponad 40 milinów razy. Dołączenie Blika do metod płatności za dostawę do Paczkomatu jest naturalną kontynuacją naszej strategii, wedle której chcemy ułatwiać Polakom realizację mobilnych płatności bezgotówkowych podczas zakupów internetowych – tłumaczy Monika Król, wiceprezes Polskiego Standardu Płatności.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA