REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Konferencja Google: premiera nowych Pixeli - gdzie oglądać?

Już dziś, dosłownie za kilka godzin Google zaprezentuje nową generację swoich smartfonów Pixel. 

09.10.2018
15:58
Konferencja Google: premiera nowych Pixeli - gdzie oglądać?
REKLAMA
REKLAMA

Jeszcze do wczoraj wydawało nam się, że o Pixelu 3 i Pixelu 3 XL wiemy wszystko dzięki przedpremierowym przeciekom informacji. Wtem twitterowe konto @madebygoogle spuściło prawdziwą bombę, sugerując, że Google trzyma jeszcze kilka tajnych asów w rękawie i że nie pożałujemy oglądając dzisiejszą konferencję.

Mam zresztą nadzieję, że rzeczywiście tak się stanie. Na palcach jednej ręki drwala po przejściach jestem bowiem w stanie wymienić tegoroczne premiery smartfonów, których specyfikacje i wszystkie nowe funkcje nie wyciekły wcześniej do sieci.

Google Pixel 3 i Google Pixel 3 XL - co o nich wiemy?

Konferencja Google: premiera nowych Pixeli - gdzie oglądać? class="wp-image-791800"
Źródło: Rozetked.me

Najnowsza generacja Pixeli będzie wyposażona ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 845, współpracujący z minimum 4 GB RAM-u typu LPDDR4 i układem graficznym Adreno 630. Konfiguracja ta znana jest m.in. z Samsunga Galaxy S9 i radzi sobie doskonale, jeśli chodzi o szybkość działania, więc o ten aspekt nowych smartfonów Googla martwić się nie musimy.

Tak samo dobrze zapowiadają się ekrany w nowych flagowcach firmy z Mountain View. Oba modele otrzymają ekrany OLED produkcji LG. Wersja XL będzie miała 6,7-calowy wyświetlacz QHD+ z wcięciem. Z kolei zwykły Pixel 3 dostanie ekran o przekątnej 5,4 cala. Bez wcięcia. Nie jest to zła wiadomość. Przynajmniej dla tych, którzy mają już dość wszechobecnej mody na Apple’owskie wcięcie w ekranach.

Przecieki mówią również o pojedynczym aparacie z tyłu. W czasach, w których nawet Apple uległo modzie na podwójny aparat, Google jest na tyle pewne swojego oprogramowania do przetwarzania zdjęć, że nadal upiera się przy pojedynczym obiektywie. Przynajmniej z tyłu. Z przodu, nowe Pixele będą miały podwójny aparat, dzięki czemu użytkownicy będą mogli sobie robić szerokokątne zdjęcia selfie.

Największą kontrowersją jak dotąd jest pojemność akumulatora w Pixel 3 XL. Będzie ona bowiem mniejsza, niż w poprzedniej generacji (3430 vs 3520 mAh). Co prawda nowa wersja Androida radzi sobie o wiele lepiej z zarządzaniem energią, ale praktyka pokazuje, że im większa pojemność ogniwa, tym lepiej.

Prezentacja zaczyna się o 17:00!

REKLAMA

I to na razie tyle. Oficjalna prezentacja rozpocznie się o 17:00. Stream dla waszej wygody umieściliśmy powyżej. Tuż po konferencji na Spider's Web pojawią się też newsy, opinie i analizy zaprezentowanych nowości.

No i czekamy na tę tajemnicę, która rzekomo nie wyciekła jeszcze do sieci.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA