1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Motoryzacja

Jesteś dobrym kierowcą i chcesz płacić mniej za OC? Ta oferta jest dla ciebie

Lokowanie produktu

Kto choć raz nie narzekał na to, że ubezpieczenie OC z każdym rokiem drożeje, niech pierwszy rzuci kamieniem. Ceny rosną, w związku z czym za taki sam pakiet płacimy coraz więcej. A przecież powinno być odwrotnie. Z pomocą może nam przyjść telematyka.

06.09.2018
11:40
ubezpieczenie oc

Telematyka, czyli rozwiązania technologiczne o charakterze telekomunikacyjnym, informatycznym i informacyjnym, pomaga nam już w wielu dziedzinach. Okazuje się, że dzięki telematyce możemy płacić mniej za polisę OC. Jak?

YU! czyli Pay How YU Drive. Liczy się styl jazdy.

Najprościej mówiąc - YU! to oferta ubezpieczeniowa, uzależniająca wysokość składki od stylu jazdy. Mój styl wpływa na bezpieczeństwo i wycenę ryzyka ubezpieczeniowego.

ubezpieczenie oc class="wp-image-796138"

Wysokość składki OC i AC w tradycyjny sposób oblicza się, biorąc pod uwagę wartość, markę, model czy dodatkowe wyposażenie samochodu, wiek kierowcy i jego doświadczenie oraz oczywiście (bez)szkodową jazdę. Dobrze, gdyby jeszcze ktoś doceniał jazdę kierowców na co dzień.

Na przykład przygotowując dla nich zindywidualizowaną ofertę składki na ubezpieczenie. Z takiego założenia wychodzą twórcy oferty YU! - grupa ubezpieczeniowa ERGO Hestia i Yanosik - aplikacja, która powinna być znana większości kierowców.

YU! - jak to działa?

Oferta skierowana jest do właścicieli samochodów osobowych zarejestrowanych na prywatną osobę. Drugim warunkiem jest korzystanie z aplikacji mobilnej Yanosik. Trzecim zaś - bezpieczna jazda.

Aplikacja poprosi o wprowadzenie danych twojego auta, zeskanowanie dowodu rejestracyjnego oraz wyrażenie zgody na udostępnienie informacji. Aby otrzymać ofertę ubezpieczenia YU! wcale nie musisz dużo jeździć - wystarczy, że w ciągu dwóch miesięcy minimum przez 10 dni korzystać będziesz z Yanosika. Oferta pojawi się w aplikacji - twoim zadaniem będzie wybór oferty ubezpieczenia OC lub większego pakietu. A później pozostaną tylko formalności - wszystkiego dowiesz się z wiadomości przesłanej na e-maila.

OC tańsze o 30 proc.

Dzięki ubezpieczeniom wykorzystującym dane telematyczne 60 proc. kierowców może zapłacić nawet 30 proc. mniej za ubezpieczenie. Jeśli zeskanujesz dowód rejestracyjny przez aplikację w okresie promocji, otrzymasz dodatkowe 100 zł na ubezpieczenie. Składka za ubezpieczenie już w momencie zakupu uwzględnia zniżkę za styl jazdy, nie trzeba zatem czekać na zwrot.

ubezpieczenie oc class="wp-image-796141"

Aktywna aplikacja Yanosik zwracać będzie uwagę m.in. na płynność i ekonomiczność jazdy. Urządzenie odnotuje jaka część trasy znajduje się na terenie zabudowanym, a jaka na niezabudowanym. Ile czasu jeździmy za dnia, a ile nocą. Sprawdzi, w jaki sposób dostosowujemy naszą jazdę do warunków na drodze.

Liczy się to, jak ja jeżdżę i jak reaguję na sytuacje dziejące się dookoła mnie na drodze. To dobry sposób na wykorzystanie nowych technologii. A do tego w końcu ktoś doceni bezpieczny styl jazdy na co dzień.

*Tekst powstał we współpracy z marką Ergo Hestia.

Lokowanie produktu
Najnowsze