REKLAMA

Orange nie bierze jeńców. Nowe gospodarstwa domowe będą w zasięgu światłowodu

Światłowód w Orange się rozrasta. Pomarańczowy telekom podpisał umowę z firmą Nexera, dzięki której będzie mógł skorzystać z jej sieci światłowodowej. 

10.09.2018 11.46
Szybki internet
REKLAMA
REKLAMA

Orange kontynuuje ekspansję. Do 2020 r. firma chce mieć w zasięgu swojego światłowodu 5 mln domów i biur. Na ten cel w latach 2016 - 2020 zostały przeznaczone 4 mld zł. Podpisanie z Nexerą umowy na wykorzystanie tworzonej przez firmę sieci światłowodowej jest kolejnym krokiem ku realizacji tych ambitnych planów.

Kto znajdzie się w zasięgu światłowodu Orange?

Do końca roku możliwość skorzystania z dobrodziejstw światłowodu uzyskają mieszkańcy województw łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, kieleckiego i warmińsko-mazurskiego. W pierwszej kolejności zaś dotrze on do powiatów sieradzkiego, olsztyńskiego, elbląskiego, bydgosko-toruńskiego i kieleckiego. W ogromnej większości będą to domy wolnostojące, mieszczące się na wsi lub na terenach podmiejskich.

Nexera wygrała 2. konkurs w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC), którego jednym z głównych celów jest upowszechnienie w Polsce dostępu do szybkiego internetu. Właśnie w ramach realizacji tego programu światłowodów otrzyma 13 określonych w konkursie obszarów. To ich dotyczy umowa z Orange. Do 2020 r. Nexera ma uszczęśliwić światłowodem aż 450 tys. gospodarstw domowych. Na podłączenie ponad połowy z nich, przeznaczone zostały dotacje unijne.

Orange nie bierze jeńców. Firma nie tylko cały czas powiększa swoją sieć światłowodową, ale też poprawia jej szybkość. W sierpniu telekom zwiększył maksymalną prędkość przesyłu danych do 1GB/s. Tak trzymać!

REKLAMA

14:37 Artykuł został zaktualizowany.

Zniknęły niestety dobre wiadomości o liczbie gospodarstw, które zostaną dołączone do światłowodu do końca 2018 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA