REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

OnePlus obiecuje produkt, który w ciągu 5 lat odmieni rynek smart TV

OnePlus działa dopiero pięć lat, ale w tym czasie zdołał podbić serca fanów nowych technologii. To oni będą cieszyć się najbardziej z najnowszego ogłoszenia chińskiej marki. Mniej zachwycona może być konkurencja. 

17.09.2018
15:01
OnePlus TV
REKLAMA
REKLAMA

Muszę przyznać, że kiedy zmieniłam telefon, moi mniej obeznani z rynkiem smartfonów znajomi spoglądali na niego z nieco zafrapowanymi minami. Gdy w końcu zdobywali się na odwagę, żeby z pewną dozą nieśmiałości zapytać, ki diabeł? Odpowiedź OnePlus nie zmieniła ani o jotę ich wyrazu twarzy. Słuchali, co to za firma i co to za świetny telefon do momentu, w którym padało określenie „chiński". Twarz im się rozpromieniała w zrozumieniu, gdy wreszcie mogli ze znawstwem kiwnąć głową, kwitując „to takie inne Xiaomi!”.

No niestety OnePlus nie jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek na rynku smartfonów, a szkoda, bo jest jedną z ciekawszych. Chińczykom udało się stworzyć więcej niż sensowną alternatywę dla sztandarowych smartfonów, których zakup wymaga posiadania na koncie w banku zasobów zdecydowanie przewyższających średnią krajową. I choć najnowszy OnePlus ma swoje wady, to jest to świetny telefon, którego cena z nawiązką rekompensuje pewne niedogodności.

Drżyj konkurencjo. Już zabrzmiały rogi bojowe OnePlus TV.

Firma ogłosiła na blogu, że ma zamiar rozpocząć nową przygodę i wejść na rynek smart TV. Pate Lau, założyciel OnePlus, tłumaczy, że to właśnie w rozwoju inteligentnej telewizji upatruje wielkiego potencjału dla poprawienia życia przeciętnych użytkowników nowych technologii. Kluczowy ma być rozwój 5G i sztucznej inteligencji, który dokona się w ciągu najbliższych 5 lat.

Wierzymy, że twój telewizor może być czymś znacznie więcej niż tylko urządzeniem, na którym oglądasz swój ulubiony program  czytamy na blogu.

REKLAMA

W wywiadzie dla Business Insidera Lau zapowiedział, że nowy produkt ma być całkowicie zintegrowany ze smartfonem i posiadać inteligentnego asystenta. I choć OnePlus TV może trafić na rynek już w przyszłym roku, Lau podkreśla, że dopiero stopniowo wydawane aktualizacje w ciągu najbliższych pięciu lat uczynią sprzęt inteligentnym.

Szef OnePlusa nie chciał zdradzać wielu szczegółów, ale obiecał, że i na tym rynku jego smart TV będzie się wyróżniał świetną specyfikacją, dobrymi materiałami i ceną, która umożliwia wszystkim zakup jednego z najlepszych sprzętów na rynku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA