Gry  / News

Nintendo zrozumiało swój błąd. Zapis gry w chmurze nie zniknie od razu po wygaśnięciu abonamentu

Nintendo zdecydowało się na zmianę zasad dotyczących przechowywania save’ów gier z konsoli Switch w chmurze. To świetna wiadomość dla abonentów Nintendo Switch Online.

Po ponad roku od premiery konsoli Switch jej twórcy uruchomili usługę sieciową na wzór PlayStation Plus i Xbox Live Gold. Jednym z profitów Nintendo Switch Online dla abonentów, obok rozgrywki multiplayer i emulatora gier wydanych pierwotnie na konsolę NES, jest możliwość przechowywania stanów zapisu rozgrywki w chmurze.

Niestety nie obyło się bez kontrowersji w związku z Nintendo Switch Online.

Chociaż koszt Nintendo Switch Online jest niższy niż w przypadku konkurencyjnych usług, Nintendo rozczarowało wielu użytkowników. Nie chodzi nawet o to, że abonenci nie będą otrzymywali gier za darmo co miesiąc, bo to akurat można wytłumaczyć niższą ceną.

Okazało się jednak, że system przechowywania save’ów w chmurze nie obejmuje wszystkich gier, a backup trzeba robić ręcznie. W dodatku stany zapisu będą mogły zostać skasowane z serwera od razu po wygaśnięciu abonamentu. Na szczęście producent konsoli Switch zrewidował swoją politykę.

Save’y gier z konsoli Nintendo Switch będą przechowywane w chmurze za darmo przez pół roku.

Co prawda gamingowym newsem dnia jest wsparcie funkcji cross-play w Fortnite na PlayStation 4, ale Sony nie jest jedyną firmą, jaka ugięła się pod naporem krytyki graczy. Nintendo po zaledwie tygodniu uznało, że wprowadzona wcześniej zasada była zbyt restrykcyjna. Z pewnością nie bez znaczenia był fakt, że u konkurencji sprawa wygląda znacznie lepiej.

Użytkownicy platformy Steam oraz posiadacze konsoli Xbox mogą korzystać z save’ów w chmurze bez żadnych dodatkowych opłat. W przypadku Sony jest to funkcja płatna w ramach abonamentu PlayStation Plus, ale stany zapisu są przechowywane przez pół roku od wygaśnięcia subskrypcji. W dodatku użytkownicy sprzętu Sony mogą zapisać save’y na innym nośniku, czyli np. na pendrivie, na co konsola Nintendo Switch nie pozwala.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst