Operatorzy  / News

Najszybszy internet mobilny nadal oferuje T-Mobile. W stacjonarnym króluje INEA

Wyniki badań przeprowadzone przez speedtest.pl nie pozostawiają złudzeń. Najlepszy internet mobilny w Polsce nadal oferuje T-Mobile.

Ranking za sierpień robiony przez Speedtest.pl nie przynosi wielkich zaskoczeń. T-Mobile nadal dzieli i rządzi, a Play jeszcze zmaga się z rozbudową własnej sieci, na czym cierpi szybkość tam, gdzie musi korzystać z roamingu krajowego.

Jakiego dostawcę internetu stacjonarnego wybrać? INEA jest najszybsza.

Wszystkim trzem firmom z podium spadła średnia prędkość podbierania i wysyłania danych w stosunku do poprzedniego miesiąca. Toya z 77,88 Mb/s średniej pobierania zwolniła do 73,54 Mb/s spadła na trzecie miejsce wyprzedzona przez UPC. Na pierwszym nadal utrzymuje się INEA z prędkościami rzędu 89,21 Mb/s i 24,28 Mb/s.

Najszybsze stałe łącze

Jaki internet mobilny wybrać? Najszybszy internet mobilny nadal oferuje T-Mobile.

Nikogo chyba nie zaskakuje pozycja T-Mobile w tym rankingu. Sieć na dobre rozgościła się na pierwszym miejscu w kategorii szybkość sieci 3G i 4G i, choć straciła nieco w tym miesiącu na szybkości pobierania, z 19,01 Mb/s nadal wyprzedza drugie w tabeli Orange z prędkością 18,22 Mb/s. Na trzecim miejscu plasuje się Plus z 17,27 Mb/s a gonić stawkę próbuje Play z 15,84 Mb/s.

najszybszy internet mobilny

Średnią prędkość wysyłania telekomy oferują podobną. W przypadku najlepszego pod tym względem Plusa to 7,65 Mb/s, Orange 7,56 a T-Mobile 7,46. Znów nieco z tyłu z lekką zadyszką biegnie Play z poprawioną w stosunku do zeszłego miesiąca, ale nadal nieco zbyt małą na tle konkurencji szybkością 5,24 Mb/s.

Sprawy wyglądają dla Play znacznie lepiej, gdy nie jest brany pod uwagę roaming krajowy. Najmłodszy w Polsce telekom, gdy musi, korzysta sieci z Orange, która limituje prędkość internetu przesyłanego do partnera. Jeśli nie musi i może polegać tylko i wyłączenie na włąsnej sieci, radzi sobie na tyle dobrze, że ląduje na drugim miejscu zesatwienia prędkości w sieci 3G i 4G. Poza tym

najszybszy internet bez roamingu krajowego

W przypadku sieci LTE w badaniu Speedtest.pl na podium znów jest T-Mobile z 25,53 Mb/s. Za nim plasuje się Orange z 22,32 Mb/s, ostatni na podium jest Plus z 20,96 Mb/s. Play znów plasuje się na czwartym miejscu z 19,3 Mb/s.

Najszybszy internet w sierpniu
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst