REKLAMA

Marvel's Spider-Man pokonał Kratosa. Żadna gra w 2018 r. nie sprzedawała się szybciej

Warto pamiętać, że mówimy o tytule wydanym tylko na PS4. Ale przed nami jeszcze Red Dead Redemption 2...

10.09.2018 13.02
spider-man-ps4-sprzedaż
REKLAMA
REKLAMA

Marvel's Spider-Man miał swoją premierę 7 września, w ostatni piątek. Zaledwie przez weekend na terenie Wielkiej Brytanii stał się najszybciej sprzedającą się grą tego roku. A jako że oficjalne wyniki sprzedażowe z Anglii bardzo często trafnie odzwierciedlają sytuację w innych częściach świata, można spokojnie zakładać, że Sony ma kolejny wielki hit na koncie.

I bardzo dobrze. Komu jak komu, ale studiu Insomniac Games, które stało za Marvel's Spider-Man, należy się taki sukces. Gra zgarnęła świetne oceny i doczekała się długich akapitów ciepłych słów od recenzentów. Sami nie szczędziliśmy pochwał - nie ma bowiem lepszej gry z Człowiekiem Pająkiem. W ogóle. Dobrze widzieć, że przejawia się to też w wynikach sprzedażowych.

A Marvel's Spider-Man miał przecież bardzo silną konkurencję - God of War czy Detroit: Become Human.

 class="wp-image-797329"

Mimo to nie tylko dwukrotnie przebił najnowsze przygody Kratosa, jeśli chodzi o sprzedaż w pierwszym tygodniu, ale i stał się najszybciej sprzedającą się grą w historii marki Marvel. To akurat nie jest aż tak wielki sukces, biorąc pod uwagę, ze Marvel nigdy nie miał wyjątkowo silnej obecności w branży gier. Niemniej takie Lego Marvel Super Heroes cieszyło się przecież bardzo dużym zainteresowaniem. I zostało zdeklasowane.

Poprzednim liderem tego roku był Far Cry 5, warto jednak pamiętać, że ta gra wyszła zarówno na PS4, jak i Xboksa One czy PC. A Marvel's Spider-Man jest tytułem na wyłączność PlayStation 4, jego wynik staje się więc jeszcze bardziej imponujący.

Warto też pamiętać, że na listach Wielkiej Brytanii uwzględniane są tylko tylko wersje pudełkowe.

To wszystko nie oznacza, że Marvel's Spider-Man już na pewno pozostanie najszybciej sprzedającą się grą tego roku. Dlaczego? Wchodzimy bowiem w gorący okres jesiennych premier i nawet jeśli takie tytuły jak Battlefield V czy Assassin's Creed Odyssey niekoniecznie wydają się zagrożeniem dla Człowieka Pająka, to nie wolno ignorować innego giganta... 26 października wychodzi Red Dead Redemption 2.

REKLAMA

Stawiam swoje PS4, że to jednak hit od Rockstara będzie królem sprzedażowym. Nie dość, że gra wychodzi nie tylko na PS4, ale i Xboksie One, to jeszcze mowa o tytule, na który wszyscy czekali od lat. GTA V, poprzedni tytuł Rockstara, nawet kilka lat po premierze wciąż jest jedną z najlepiej sprzedających się gier. Tydzień w tydzień.

Ale póki co niech tym trofeum cieszy się Człowiek Pająk. Zasłużył. To też dopiero początek jego przygody, bo przecież nie tylko wyszedł kilka dni temu, ale jeszcze zostanie wzbogacony o trzy fabularne DLC. Wszystkie odsłony The City That Never Sleeps wyjdą do końca 2018 r. O Peterze Parkerze będziemy zatem słyszeć każdego miesiąca.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA