Huawei Matebook X Pro to sprzęt prawdziwie mobilny. Możesz się o tym przekonać

Lokowanie produktu

Mobilność to jedna z najważniejszych cech każdego laptopa. Sprawia ona, że z komputera można wygodnie korzystać nie tylko w domu lub biurze, ale też w każdej części świata. Temu aspektowi postanowiłem poświęcić trzecią część recenzji Huawei Matebook X Pro. Zachęcamy do udzielania się pod tym tekstem, jeżeli chcecie otrzymać laptopa i go przetestować.

17.09.2018 10.14
Huawei Matebook X Pro

Co decyduje o mobilności laptopa? Przede wszystkim gabaryty. Jego wymiary wynoszą 30 x 22 x 1,46 cm. Są to wymiary charakterystyczne dla laptopów z 12-calowym wyświetlaczem. Tymczasem Huawei Matebook X Pro ma 13,9-calowy wyświetlacz. Jak udało się upchnąć tak duży ekran na tak małej przestrzeni? Przede wszystkim do absolutnego minimum ograniczono grubość ramek. Dzięki temu zabiegowi wyświetlacz zajmuje aż 91 proc. powierzchni, na której się znajduje.

 class="wp-image-800113"

Istotne są też proporcje ekranu, które wynoszą 3:2. Zdecydowana większość laptopów jest wyposażona w wyświetlacze 16:9 genialnie odpowiadające nowym standardom multimedialnym.. Jednak w pracy bardziej przydaje się ekran wyższy niż szerszy. Dodatkowo, zastosowanie właśnie takich proporcji wyświetlacza przełożyło się na stworzenie bardziej kompaktowego urządzenia. Jednym słowem, udało się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Jedynym kosztem jest tu niewykorzystanie pełnej powierzchni ekranu podczas oglądania filmów.

Huawei Matebook X Pro to bardzo smukła i lekka maszyna.

Grubość laptopa wynosi zaledwie 1,46 cm. Dlaczego właśnie tyle? Ponieważ pozwoliła ona na zastosowanie jednego pełnowymiarowego portu USB. W wielu nowych maszynach brakuje tego typu portu, który można uznać za przestarzały, ale jeszcze przez wiele lat pozostanie obowiązującym standardem.

 class="wp-image-804547"

Miło zaskakuje też waga urządzenia, która wynosi 1,33 kg. Dzięki temu Huawei Matebook X Pro jest lekki jak piórko. Jasne, na rynku można znaleźć jeszcze lżejsze komputery, jednak nie są one wyposażone w metalową obudowę, tak dobre podzespoły oraz spory akumulator. Nowy laptop Huaweia jest bardzo dobrym kompromisem pomiędzy jakością wykonania, długim czasem pracy bez ładowania oraz małą wagą.

 class="wp-image-800107"

A skoro jesteśmy przy długim czasie pracy bez ładowania, Huawei Matebook X Pro także na tym polu wypada dobrze. Po obniżeniu jasności wyświetlacza do minimalnego poziomu oraz korzystania z komputera w mało wymagający sposób może działać ponad 15 godzin. Jeżeli z kolei będziemy używać go w standardowy sposób, czas pracy będzie delikatnie przekraczał 10 godzin, co i tak jest świetnym wynikiem. Dodatkowo. Huawei Matebook X Pro bardzo wolno rozładowuje się w stanie uśpienia, dzięki czemu nawet po długim wyjeździe na wakacje można go po prostu używać bez podłączania do gniazdka.

I Ty przetestuj Huawei Matebook X Pro!

Jeżeli i wy chcecie wygrać Huaweia Matebook X Pro w podstawowej wersji, proszę o napisanie pod tym tekstem, co chcielibyście przetestować w laptopie Huaweia. Autor najciekawszej odpowiedzi otrzyma laptopa na testy i będzie mógł opublikować jego własną recenzję, test wybranego przez siebie akceptu. Odpowiedzi można pisać pod każdym z czterech tekstów dot. różnych cech Huawei Matebook X Pro, które niebawem pojawią się na Spider’s Web. Polecam udzielać się pod wszystkimi, bo zwiększa to szanse na wygraną!

* Wpis powstał przy współpracy z firmą Huawei. 

Lokowanie produktu
Najnowsze