REKLAMA

Linka z „hakiem” i sejfy z nieba - High Stakes wprowadzi sporo nowości do Fortnite

Epic Games wie, jak utrzymywać żywe zainteresowanie swoją grą. Nadchodzące wydarzenie High Stakes jest tego najlepszym dowodem.

03.09.2018 12.06
High Stakes
REKLAMA
REKLAMA

Tajemniczy sześcian wciąż przemieszcza się w świecie Fortnite, tymczasem twórcy nie zamierzają zwalniać. Oprócz nadchodzących zmian w matchmakingu, na dniach otrzymamy też nowe wydarzenie zatytułowane High Stakes. A w jego ramach: skórki, wyzwania, linkę z „hakiem” i ograniczony czasowo tryb Getaway.

Skupmy się na tym ostatnim. Zabawa zaplanowana na czas High Stakes zbierze nas w czterosobowych drużynach. Zadaniem każdego zespołu będzie otworzenie czterech sejfów spadających na różne miejsca mapy i wydobycie z nich kryształowych lam. Z tymi lamami trzeba będzie udać się do specjalnego vana i uciec. Drużyna, której się to uda, wygrywa.

Oczywiście nie będzie to takie proste, biorąc pod uwagę, że czternaście innych zespołów będzie próbowało zrobić dokładnie to samo. Na mapie nie zabraknie też oczywiście burzy, która będzie stopniowo zmniejszać pole zmagań.

Epic Games postanowiło wprowadzić jeszcze jeden element, który doprawi High Stakes - linkę z „hakiem”.

Używam cudzysłowu, bo wystrzeliwana linka nie ma prawdziwego haka, ale działa w podobny sposób jak linki z hakiem w innych grach. Przyczepia się do miejsca, w które wycelowaliśmy i pociąga nas w tamtym kierunku. Zwiększa to oczywiście mobilność gracza i sprawia, że bitwy mogą stać się jeszcze bardziej zwariowane. Pozwala też na wygodniejszą i szybszą eksplorację mapy.

Twórcy póki co nie sprecyzowali, czy nowa broń będzie związana tylko z trybem Getaway, czy przejdzie też do głównego battle royale. Być może samo Epic Games chce sprawdzić najpierw jak zabawka sprawdzi się w praktyce i jakie szalone rzeczy będą wyprawiać z nią gracze.

REKLAMA

Tak czy inaczej Getaway LTM (Limited-Time Mode) brzmi jak coś, co świetnie urozmaici zabawę w Fortnite. Deweloperzy zdają sobie sprawę, że chociaż są na fali popularności, nie mogą osiąść na laurach. Dzięki temu mamy ciągłe nowości, tajemnice i usprawnienia. Gra nigdzie się nie wybiera, nawet jeśli pojawiają się nowe modne tytuły w rodzaju SCUM.

Wydarzenia High Stakes należy spodziewać się na dniach. Nie wiemy, ile dokładnie będziemy mogli się nim cieszyć, ale miejmy nadzieję, że jak najdłużej. Linka też mogłaby już zostać na stałe, bo wygląda super.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA