Gry  / News

Dobra zmiana. Fortnite oddzieli graczy z myszką i klawiaturą od tych z padami

Picture of the author

Może i konkurencja ma wielkie, trzymiesięczne kampanie naprawiania gry (Fix PUBG), ale nie oznacza to, że w Fortnite nie ma nic do szlifowania. Twórcy najmodniejszej gry na rynku podzielili się planami na najbliższą przyszłość. Uwagę przykuwa szczególnie jedna istotna zmiana.

Deweloperzy wyrównają wkrótce szanse. Jeśli ktoś będzie grał na PS4, używając myszki i klawiatury, zostanie sparowany z innymi ludźmi grającymi w taki sposób. Wyeliminuje to sytuacje, w których ktoś przegrywa zwyczajnie dlatego, że nie był w stanie zareagować równie szybko jak osoba z innym kontrolerem.

Nowy matchmaking Fortnite będzie działać też w grupach.

Przykładowy zestaw kompatybilny z PS4

Jeśli jedna osoba w drużynie będzie grać na myszce i klawiaturze, wszyscy zostaną przyłączeni do gry z takimi urządzeniami. Będzie to zatem działać podobnie jak w przypadku grania z pecetowcami; jeśli w swojej grupie ma się kogoś grającego na PC, grupa ta automatycznie wrzucana jest do pecetowego meczu.

Wariacja z kontrolerami będzie zdecydowanie dobrym dodatkiem. Mecze staną się sprawiedliwsze, a to niezwykle ważne w grze tak silnie nastawionej na rywalizację. Przewaga myszki nad gałką analogową w padzie jest raczej bezdyskusyjna. Ta kwestia póki co nie dotyczy jednak Xboksa, jako że Microsoft nie oferuje oficjalnych myszek i klawiatur dla swojej konsoli.

Nowy matchmaking Fortnite oparty na kontrolerach pojawi się "wkrótce". Wkrótce też być może dowiemy się, o co chodzi z najświeższym szaleństwem gry. Mowa o wielkim sześcianie, który ot tak wyskoczył ze szczeliny na niebie i teraz tam po prostu... jest. Przemieszcza się w niesprecyzowanym kierunku i daje graczom następną tajemnicę do rozgryzania.

Odpowiedzi powinny pojawić się przy następnej większej aktualizacji. Być może w tym samym momencie, kiedy do użytku wejdzie matchmaking na podstawie kontrolerów. Z innych nadchodzących poprawek Epic Games zamierza choćby polepszyć optymalizację w trybie 50v50 czy zwiększyć rozdzielczość na PS4 Pro. Do końca roku ma też pojawić się możliwość zmienienia sterowania na padzie wedle upodobań. Pełny wpis z planami twórców znajdziecie tutaj.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst