REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Polskie czołgi nareszcie wjadą do World of Tanks. Jest też nowa, polska mapa

Ponad milionowa baza Polaków grających w World of Tanks dostanie wkrótce kilka powodów do radości. Polskie czołgi można testować już teraz.

03.08.2018
16:38
Polskie czołgi w World of Tanks
REKLAMA
REKLAMA

Mamy do czynienia z nowością, na którą gracze World of Tanks czekają od dawna. Wargaming postanowił odsłonić dzisiaj karty dotyczące tej ważnej aktualizacji.

Polskie czołgi w World of Tanks pojawią się 29 sierpnia.

Będzie to dziesięć maszyn, mających w jak najlepszy sposób pokazać rozwój polskiej myśli technologicznej. Pierwsze cztery poziomy reprezentować będą lekkie czołgi 4TP, 7TP, 10TP i 14TP. W skład jednostek średnich wejdą 25 TP KSUST II oraz dwie maszyny zaprojektowane przez polskiego inżyniera Edmunda Habicha - 40TP i 45TP. Na najwyższych poziomach pojawią się najcięższe czołgi, które - zgodnie z informacją prasową - "zostały odnalezione w archiwach polskich instytutów naukowych, badawczych i technicznych". Mowa o 53TP Markowskiego, 50 TP Tyszkiewicza i 60TP Lewandowskiego.

Nowa, polska zawartość nie kończy się jednak na maszynach. 29 sierpnia w grze pojawi się również mapa Studzianka, inspirowana największą bitwą pancerną rozgrywającą się na terenie Polski w trakcie II wojny światowej. Przy starcie meczu na Studziance gracze będą mogli również usłyszeć piosenkę zespołu Żywiołak, będącą coverem folkowego utworu "W moim ogródecku". Poniżej efekt tej całkiem niespodziewanej kolaboracji, nawet jeśli nie do końca współgrający z potyczkami tych stalowych molochów:

Brzmi dobrze? Chętni mogą przetestować wszystkie te nowości już teraz. Należy ściągnąć testowego klienta gry. Warto jednak pamiętać, że jakikolwiek postęp w grze nie zostanie przeniesiony do oficjalnej wersji gry. Fani mogą więc po prostu sprawdzić, jak sprawują się nowe czołgi i mapa. Wszelkie uwagi warto zresztą wysłać do twórców, którzy będą mogli doszlifować aktualizację przed premierą.

Ostatnim polskim akcentem są bonusy. Polacy grający w World of Tanks otrzymają za darmo trzy dni konta premium.

 class="wp-image-779548"
REKLAMA

Jeśli z kolei ktoś nie grał od dłuższego czasu, ma szansę otrzymać też do piętnastu dni konta premium poprzez codzienne logowanie. W ten sposób Polska dołącza do USA, Niemiec, ZSRR, Francji, Wielkiej Brytanii, Japonii, Chin, Szwecji, Czechosłowacji i Włoch - krajów, których czołgi można odnaleźć w World of Tanks. Polakom zainteresowanym tą jedną z najpopularniejszych gier na świecie pozostaje chyba tylko grać, testować i wyczekiwać oficjalnej premiery.

Warto też pamiętać o oficjalnym turnieju, mającym uczcić powstanie warszawskie, w którym gracze mogą wygrać choćby legendarny czołg Pudel. Zapisy startują 4 sierpnia, a walki rozpoczną się już następnego dnia.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA