REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Zygmunt Chajzer lubi to. Nowe Kontakty Google wyglądają tak, jakby ktoś je wyprał w Vizirze

Material Theme trafił do Kontaktów. Aplikacja Google straciła kolory, kanty i wypełnienia ikon, ale zyskała na świeżości. 

09.08.2018
11:34
Nowy Material Design
REKLAMA
REKLAMA

Nowe wcielenie Material Design pojawia się w coraz większej liczbie odsłon. Właśnie trafiło do aplikacji Google Kontakty na urządzenia mobilne. Odświeżony wygląd daje dokładnie to, co Material Theme obiecuje. Nie trzeba posiadać talentu profetycznego, żeby przewidzieć, że nowi użytkownicy, otwierając odnowioną aplikację, zakrzykną — jasność widzę, widzę jasność.

Material Theme w aplikacji Google Kontakty.

Przechodzenie na nową wersję Material Design przypomina odnawianie ścian w kuchni. Zaczynasz od jednej, a potem zostaje ci trochę farby w puszce, więc malujesz jeszcze tylko szuflady i szafki na przyprawy. Szafka wygląda świetnie, więc jedziesz po więcej takiej samej farby i malujesz resztę szafek. Zostaje ci trochę farby; głupio, żeby się zmarnowała. Patrzysz na stół. 5 wypraw do sklepu później orientujesz się, że właściwie możesz ją zmienić w plan filmowy do najpopularniejszej w sezonie dramy szpitalnej.

Po zmianach najbardziej rzuca się w oczy brak niebieskiej belki na górze ekranu i wybielony przycisk dodawania nowych kontaktów. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów Materia Theme, który ogranicza wykorzystanie barw do niezbędnego minimum i stawia tylko na akcentowanie kluczowych miejsc. Do tego ikony straciły wypełnienie, a wszystkie kanty są apetycznie zaokrąglone. W niektórych miejscach zmieniono czcionkę na Google Sans.

Google Kontakty Material Theme class="wp-image-782233"
Źródło: Android Central

Nowym aplikacjom brakuje tylko Zygmunta Chajzera.

REKLAMA

Głównie wrażenie, które towarzyszy Material Theme to czystość, świeżość, przejrzystość i nowoczesność. Gdyby Google chciało reklamować nową wersję swojego stylu w Polsce, to przypominam, że Zygmunt Chajzer, człowiek wyspecjalizowany w takich tematach, skończył już współpracę z Vizirem. Oczyma duszy widzę, jak chodzi od drzwi do drzwi z telefonem i namawia gospodynie domowe na aktualizację aplikacji Google'a zachwalając, że jest bielsza niż inne.

Material Design stopniowo zmienia się w Material Theme w przeglądarkach i na urządzeniach mobilnych. Z radością witam odświeżenie tych aplikacji. Wygląd webowego Gmaila błagał o zmiany kosmetyczne od dawna, inne aplikacje też już od jakiegoś czasu trąciły myszką na tle nowocześniejszej konkurencji. Z ostateczną oceną Material Theme trzeba jeszcze poczekać, nie wszystkie aplikacje otrzymały nowy design, nie wszystko zostało uspójnione i w niektórych aplikacjach pod zmianami czekają na użytkowników wspomnienia po starym stylu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA