REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Xperia XZ3 nie będzie miała w sobie nic z iPhone'a X. Sony idzie pod prąd owczego pędu

Autor wielu plotek oraz przecieków w branży mobile - Steve Hemmerstoffer - opublikował wykonane przez siebie rendery mające pokazywać nadchodzący smartfon Sony Xperia XZ3. Japoński flagowiec zyska na elegancji oraz zostanie odchudzony.

30.07.2018
14:48
Sony Xperia XZ3 nie będzie miała w sobie nic z iPhone'a X. I dobrze
REKLAMA
REKLAMA

Poniższych renderów nie należy odbierać jako pewnik, pokazujący finalną wersję produktu Sony. Steve Hemmerstoffer wielokrotnie dostarczał ciekawych wiadomości, ale jak każda osoba zajmująca się przeciekami w branży mobilnej, również on nie jest nieomylny. Informacje, w oparciu o które autor stworzył swoje rendery, mogą być niepełne bądź nieprawdziwe. Dlatego zachowajcie odrobinę dystansu oglądając poniższe urządzenie.

Sony Xperia XZ3 - bez notcha, ale i bez gniazda minijack

smartfon sony xperia xz3 class="wp-image-776779"
źródło: @OnLeaks

Japońscy projektanci idą pod prąd owczego pędu i nie próbują redukować górnej oraz dolnej ramki urządzenia. Sony Xperia XZ3 posiada spore przestrzenie nad i pod ekranem, w opozycji do konkurencyjnych modeli naśladujących iPhone’a X. Krytycy mogą powiedzieć, że firma jak zwykle stoi w miejscu, a design urządzenia nie zmienił się od kilku długich lat. Co jest nieprawdą, jeśli spojrzymy na boczne ramki.

Sporym zaskoczeniem jest wykorzystanie zakrzywionego wyświetlacza znanego ze smartfonów Samsunga. Ekran 5,7 cala będzie wyświetlał treści w jakości HD+, z rozdzielczością 2160 na 1080 pikseli (proporcje 18:9). Xperia XZ3 została odchudzona po bokach, co daje dosyć przyjemny efekt wizualny. Ten jest potęgowany faktem, że plecki flagowego smartfonu nie są aż tak spuchnięte jak w zeszłorocznych modelach. Kiepsko to wyglądało. Jak gdyby akumulator miał eksplodować.

W oczy rzuca się również pojedynczy aparat

smartfon sony xperia xz3 class="wp-image-776773"
źródło: @OnLeaks

W dobie dwóch, nawet trzech obiektywów instalowanych na tylnej obudowie, pojedynczy aparat Sony może zaskakiwać. Zwłaszcza że wcześniejsze plotki mówiły o przynajmniej dwóch obiektywach. Pod aparatem znajduje się czytnik linii papilarnych, a także logo Xperia. Plecki nie różnią się przesadnie od tego, do czego przyzwyczailiśmy się w 2017 r. Są chudsze i sprawiają wrażenie mniej napompowanych, co jest oczywiście krokiem w odpowiednim kierunku.

Wewnątrz obudowy ma się znaleźć procesor Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB pamięci operacyjnej oraz akumulator o pojemności 3240 mAh. Według Hemmerstoffera Sony Xperia XZ3 będzie sprzedawana w dwóch wariantach pojemnościowych - 64 oraz 128 GB. Urządzenie ma działać pod kontrolą nadchodzącego systemu Android 9.0 P.

Sony Xperia XZ3 ma kosztować 850 euro, czyli około 3650 zł

REKLAMA
smartfon sony xperia xz3 class="wp-image-776776"
źródło: @OnLeaks

Finalny wygląd, cenę oraz parametry Xperii XZ3 poznamy między 31 sierpnia oraz 5 września, podczas targów technologicznych IFA 2018. Oczywiście redakcja Spider’s Web będzie na miejscu, aby dostarczyć wam pierwszych wrażeń płynących z użytkowania nowego smartfonu Sony, a także innych nadchodzących modeli.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA