Oprogramowanie  / News

Oto aktualnie najlepsze aplikacje i gry na Androida - Google przygotował zestawienie na nowy kwartał

Android Excellence to lista, na której znajdują się najlepsze aplikacje działające na oprogramowaniu z zielonym robotem. Google cyklicznie ją uzupełnia. Właśnie ukazały się rekomendację na najbliższy kwartał.  

Wybierając aplikacje do listy Android Excellence, Google bierze pod uwagę to jak wyglądają, jak się ich używa, czy zostały dobrze zaprojektowane, napisane i zoptymalizowane. Jednym słowem, czy są godne polecenia i czy Google może ręczyć za ich jakość.

Zaczyna się trzeci kwartał roku i na ten czas Google proponuje zapoznanie się z wyróżnionymi aplikacjami. Są podzielone na dwie kategorie — ogólnie aplikacji i gier.

Najlepsze aplikacje na Androida

Na listę dostało 14 się aplikacji. Być może to wpływ zbliżających się wakacji, ale aż trzy z nich służą do nauki języków. Oto pełna lista tych dostępnych w Polsce:

Beelinguapp - Kojarzycie dwujęzyczne książki? Na jednej stronie jest tekst na przykład po polsku, na drugiej po angielsku. Ta aplikacja korzysta z tego samego pomysłu, ale dodatkowo oferuje nagrania, na których lektorzy czytają tekst w wybranym języku.

BTFIT - Trening przed wakacjami na komórce. Kolejna aplikacja, która ma pomóc zmniejszyć rozmiar brzuszka i sprawić, że będziecie mniej marudzić na zdrowie na starość.

Fortune City - Zgrywalizowane finansowe domowe. To aplikacja dla tych, którzy mogą potrzebować trochę ekstra motywacji do utrzymania w ryzach wydatków.

LingoDeer - kolejna aplikacja do nauki języka, ale tym razem z nieoczekiwanym zwrotem. Zamiast wkładać wam do głowy angielski, hiszpański czy francuski, oferuje japoński, koreański i chiński. Niszowy wybór.

Memrise - Znów uczymy się języków, ale wracamy do Europy.

PicsArt - edytor zdjęć dla wszystkich, którzy wiedzą o co chodzi z tymi zabawnymi naklejkami, edycją i robieniem kolaży.

Pocket Casts - Konkurencja nowej aplikacji Google’a do odsłuchiwania podcastów. To klasyka znana chyba przez każdego miłośnika tej formy twórczości.

ShareTheMeal - Zachęca do podzielenia się jedzeniem z głodującymi na całym świecie. Klikając w aplikację przekazujecie 50 centów na posiłek dla dziecka.

The Mindfulness App - Asystent do medytowania. Zmotywuje, żeby znaleźć codziennie kilka chwil dla siebie i się wyciszyć.

Trello - Mobilna wersja znanej i lubianej aplikacji do zarządzania projektami.

Najlepsze gry na Androida

Wyodrębnienie na liście gier jako osobnej kategorii, pokazuje, jak ważna to część rynku. Gry mobilne są coraz popularniejsze i nic nie wskazuje na to, żeby szybko miało się to zmienić. Niewiele znam osób, które nie mają zainstalowanej na komórce ani jednej gry. Właściwie to tylko moich rodziców, a i ich podejrzewam, że po prostu lepiej się ukrywają.

Animal Crossing™: Pocket Camp - Kolejna wersja popularnej gry. Tym razem gracz wciela się w zarządcę kempingu.

Cash, Inc. - Jak wyjdziesz z pracy, możesz odpalić wirtualne zarządzanie na telefonie, tylko tym razem biznes może iść znacznie lepiej.

Flutter: Starlight - Budujesz las, zbierasz ćmy i inne nocne stworzenia.

Shadow Fight 3 - Bardzo ładna bijatyka RPG w azjatyckim klimacie.

Shadowgun Legends - Ratowanie świata, to właśnie to, co bohaterowie robią w porze lunchu uderzając zawzięcie palcami w telefon. Tym razem ratujemy go strzelając do obcych.

War Heroes - Podobna do popularnego Clash Royale. Grafiką i klimatem ma się do niego jak PUBG do Fortnite'a.

World of Warships Blitz - Na koniec coś dla miłośników bitew morskich i gier wieloosobowych.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst