REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nigdy nie pisaliśmy tak wiele, dlatego klawiatura Google wkrótce zaoferuje inteligentne odpowiedzi

Inteligentne odpowiedzi pojawią się w coraz większej liczbie aplikacji. Ma mieć je także klawiatura Google, niektórym udało się je już uruchomić. 

02.07.2018
20:52
klawiatura google
REKLAMA
REKLAMA

Google chce sprawić, żebyśmy komunikowali się ze sobą szybciej i sprawniej. Tym razem sztuczna inteligencja w postaci inteligentnych odpowiedzi (smart replies) ma trafić do GBoard, popularnej klawiatury Google'a.

Klawiatura Google oferuje inteligentne odpowiedzi na razie wybranym.

XDA-Developers donoszą, że już teraz Gboard pyta niektórych użytkowników, czy chcą w powiadomieniach uruchomić inteligentne odpowiedzi. Tam, gdzie pojawiają się poprawki do literówek, teraz są sugerowane możliwe odpowiedzi. Ponieważ Google nie ogłosił jeszcze nic oficjalnie, nie wiadomo, w jakich aplikacjach nowa funkcja może działać. Póki co możliwości jest całkiem sporo. Będziecie mogli szybko odpisać w Wiadomościach na Androida, kiedy wasz bank zaproponuje wam kolejną pożyczkę w wyjątkowo okazyjnej cenie. Odpowiedzieć rodzinie na pytania zadane przez Hangouts lub Allo. W mgnieniu oka udzielić prostych odpowiedzi na Messengerze w tym Messengerze Lite, WhatsAppie czy WeChacie.

Optymalizacja pisania.

Nigdy ludzie tyle nie pisali i nie czytali. Nie są to może najwyższego lotu dzieła, ale z tekstem mamy do czynienia nieustannie. Produkujemy go na potęgę i konsumujemy, przeglądając media społecznościowe, portale czy umawiając się ze znajomymi na kawę przez Messengera.

REKLAMA

Do inteligentnych odpowiedzi przekonałam się dopiero niedawno, a dokładniej wraz z pojawieniem się odświeżonej wersji Gmaila. Na jednym ze swoich kont uruchomiłem tryb eksperymentalny i pozwoliłam na to, żeby Google podpowiadał mi, co mogę szybko odpisać. Tak się składa, że z tego konta korzystam głównie do prowadzenia nudnej, dość sztampowej korespondencji po angielsku i muszę przyznać, że z inteligentnymi podpowiedziami idzie mi to szybciej. Google nie tylko sugeruje jednozdaniową odpowiedź na całość maila, co jest przydatną funkcją, kiedy wymiana mailowa zaczyna bardziej przypominać czat, ale też podpowiada całe frazy lub zdania w trakcie pisania.

Nie wiadomo, kiedy inteligentne odpowiedzi pojawią się w GBoard, nie wiadomo też, czy będą dostępne tylko po angielsku, czy także w innych językach. Biorąc pod uwagę jednak, że opcja jest już testowana, niedługo powinniśmy dowiedzieć się więcej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA