Operatorzy  / News

Folx okazał się rośliną jednoroczną. Operator zwija się z rynku

116 interakcji
dołącz do dyskusji

Operator Folx jest już nieodżałowanej pamięci operatorem. Folx kończy działalność, a jego klienci będą musieli rozejrzeć się za alternatywą. 

Był Folx i nie ma Folxa. Operator zaledwie po roku odszedł do krainy płatnego roamingu i milionów subskrybentów, oby kable były mu lekkimi.

Firma zaczęła powoli, dyskretnie wchodząc na rynek najpierw tylko z wykorzystaniem systemu rekomendacji. Dopiero pod koniec stycznia tego roku sieć otworzyła się na wszystkich klientów i nawet nieznający nikogo Mariusz G. mógł spokojnie przenieść do niej swój numer.

Folx chciał się wyróżnić na rynku przede wszystkim wygodą oferowanej usługi. Pozwolił klientom na rozpoczęcie przygody ze sobą w nieco wygodniejszy sposób niż konkurencja. Nie musieliśmy nigdzie wychodzić, wystarczyło zainstalować aplikację i z jej poziomu zamówić dostawę karty pod drzwi. Dostawcami byli w większości kierowcy Ubera.

Innym z wyznaczników Folxa była możliwość wybrania numeru. Oczywiście przenoszący swój numer klient, mógł pozostać przy starych cyferkach, ale, jeśli chciałby pierwszy raz w życiu zapamiętać swój numer, mógł go zmienić i wybrać taki z datą swoich urodzin, datą urodzin swojej mamy albo jednego ze swoich 12 kotów.

Posiadając już kartę SIM i numer, klient mógł korzystać z telefonu za 29,99 miesięcznie za nielimitowane SMS-y i MMS-y,nielimitowane rozmowy i 20 GB internetu. Nie musiał pamiętać o doładowywaniu, po podłączeniu karty do aplikacji, ta sama ściągnęła z niej odpowiednią kwotę. Jeśli cokolwiek było nie tak, nie musiał dzwonić na infolinię i słuchać przez kwadrans grającego w tle Dla Elizy. Mógł nawet w środku nocy napisać do konsultantów na czacie w aplikacji i szybko uzyskać odpowiedź.

To już koniec Folx, klienci muszą sobie znaleźć innego.

Zamówienie nowej usługi jest już niemożliwe. Jak dowiedział się Telepolis, klienci Folxa najpóźniej do 30 września muszą poszukać dla siebie miejsca pod skrzydłami któregoś z konkurencyjnych telekomów. Część z nich już łakomie spogląda za sierotkami i zaprasza do siebie.

Aktualizacja: Z przeniesieniem numeru trzeba się bardziej pośpieszyć. Subskrypcje po raz ostatni zostaną odnowione w sierpniu na 30 dni. Jeśli odnowienie odbędzie się 5, to numer będzie działał do 5 września, jeśli 15 to do 15 września.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst