1. SPIDER'S WEB
  2. Gry
  3. Tech

Przed nami ostatnia konferencja targów E3. Co dzisiaj pokaże Nintendo?

Przed nami ostatnia konferencja targów E3. Co dzisiaj pokaże Nintendo?
111 interakcji
dołącz do dyskusji

Ostatnia konferencja z pewnością nie oznacza najmniej ważnej. Nintendo od zeszłorocznej premiery Switcha znowu jest bardzo ważnym graczem w branży. I ma wiele dobrego do pokazania.

Żyjemy w ciekawych czasach. Za kadencji Wii U po targowych konferencjach gigantów w rodzaju Sony, Microsoftu czy EA nie byłoby już raczej nic, co mogłoby jeszcze wywołać wielkie emocje wśród graczy. Nintendo znajdowało się w poważnym dołku i nie za bardzo kogokolwiek interesowało; wielu kutlowej firmie wróżyło nawet najczarniejsze scenariusze. Tymczasem Japończycy wraz z premierą Nintendo Switch nie tylko wybrnęli z tarapatów po nieudanym Wii U, ale i znowu stanęli na podium.

Najnowsza konsola Nintendo sprzedaje się jak świeże bułeczki, a kiedy zapowiadana jest nowa gra, jednym z kluczowych pytań graczy jest: "czy będzie na Switcha?". The Legend of Zelda: Breath of the Wild i Super Mario Odyssey wygrały multum nagród za najlepszą grę 2017 r. Przenośny sprzęt stał się też idealną platformą dla wielu świetnych indyków. Eksperyment w postaci hybrydy konsoli przenośnej i stacjonarnej wypalił w stu procentach.

Mówi się, że drugi rok życia konsoli, który rozpoczął się 3 marca 2018 r., nie będzie już tak mocny jak pierwszy. Dzisiejsza konferencja w klasycznej dla firmy formie nagranej wcześniej prezentacji Nintendo Direct z pewnością pokaże, czy jest to prawda. Japończycy mają bowiem skupić się przede wszystkim na grach, które pojawią się jeszcze w tym roku.

Wiele uwagi dostanie z pewnością Super Smash Bros., którego nie mieliśmy jeszcze okazji zobaczyć w ruchu.

Prawdopodobne są też zapowiedziane na październik Pokemony. Kto wie, może zobaczymy też Bayonettę 3 albo Metroid Prime 4? Oprócz tytułów na wyłączność sporo emocji wzbudzą z pewnością gry multiplatformowe. Wiele plotkuje się o Diablo czy Fortnite na Switcha, poznamy też prawdopodobnie kilka nowych indyków, które uświetnią stale rosnąca bibliotekę konsoli.

Mimo że w tym roku dostaliśmy już wiele targowych hitów (wystarczy zobaczyć prezentacje Sony czy Microsoftu), Nintendo wciąż może zamieszać i zamknąć część konferencyjną E3 z odpowiednim rozmachem. Nintendo Direct pojawi się na oficjalnej stronie, kanale YouTube i Twitchu firmy już o 18:00 czasu polskiego.