REKLAMA

Przed nami ostatnia konferencja targów E3. Co dzisiaj pokaże Nintendo?

Ostatnia konferencja z pewnością nie oznacza najmniej ważnej. Nintendo od zeszłorocznej premiery Switcha znowu jest bardzo ważnym graczem w branży. I ma wiele dobrego do pokazania.

12.06.2018 14.45
Przed nami ostatnia konferencja targów E3. Co dzisiaj pokaże Nintendo?
REKLAMA
REKLAMA

Żyjemy w ciekawych czasach. Za kadencji Wii U po targowych konferencjach gigantów w rodzaju Sony, Microsoftu czy EA nie byłoby już raczej nic, co mogłoby jeszcze wywołać wielkie emocje wśród graczy. Nintendo znajdowało się w poważnym dołku i nie za bardzo kogokolwiek interesowało; wielu kutlowej firmie wróżyło nawet najczarniejsze scenariusze. Tymczasem Japończycy wraz z premierą Nintendo Switch nie tylko wybrnęli z tarapatów po nieudanym Wii U, ale i znowu stanęli na podium.

Najnowsza konsola Nintendo sprzedaje się jak świeże bułeczki, a kiedy zapowiadana jest nowa gra, jednym z kluczowych pytań graczy jest: "czy będzie na Switcha?". The Legend of Zelda: Breath of the Wild i Super Mario Odyssey wygrały multum nagród za najlepszą grę 2017 r. Przenośny sprzęt stał się też idealną platformą dla wielu świetnych indyków. Eksperyment w postaci hybrydy konsoli przenośnej i stacjonarnej wypalił w stu procentach.

Mówi się, że drugi rok życia konsoli, który rozpoczął się 3 marca 2018 r., nie będzie już tak mocny jak pierwszy. Dzisiejsza konferencja w klasycznej dla firmy formie nagranej wcześniej prezentacji Nintendo Direct z pewnością pokaże, czy jest to prawda. Japończycy mają bowiem skupić się przede wszystkim na grach, które pojawią się jeszcze w tym roku.

Wiele uwagi dostanie z pewnością Super Smash Bros., którego nie mieliśmy jeszcze okazji zobaczyć w ruchu.

Prawdopodobne są też zapowiedziane na październik Pokemony. Kto wie, może zobaczymy też Bayonettę 3 albo Metroid Prime 4? Oprócz tytułów na wyłączność sporo emocji wzbudzą z pewnością gry multiplatformowe. Wiele plotkuje się o Diablo czy Fortnite na Switcha, poznamy też prawdopodobnie kilka nowych indyków, które uświetnią stale rosnąca bibliotekę konsoli.

REKLAMA

Mimo że w tym roku dostaliśmy już wiele targowych hitów (wystarczy zobaczyć prezentacje Sony czy Microsoftu), Nintendo wciąż może zamieszać i zamknąć część konferencyjną E3 z odpowiednim rozmachem. Nintendo Direct pojawi się na oficjalnej stronie, kanale YouTube i Twitchu firmy już o 18:00 czasu polskiego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA