1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Papierowe faktury idą w odstawkę. Czas zatem wybrać program, który zadba o twoje dokumenty

Lokowanie produktu

Rzeczownik "chmura" być może słabo koresponduje z czymś tak przyziemnym jak fakturowanie, ale już niedługo cały ten proces przeniesie się do sieci. I bardzo dobrze, bo raz, że wygodniej, a dwa - w dzisiejszych czasach to już powinien być standard. Czas znaleźć miejsce, które zaopiekuje się naszymi fakturami.

18.06.2018
21:05
Raz na zawsze zapomnij o stertach papieru. Przerzuć faktury do sieci

72 proc. przedsiębiorców archiwizuje faktury w wersji papierowej w biurze księgowym, 26 proc. deklaruje, że w ten sposób dokumenty są przechowywane w siedzibie firmy. W międzyczasie 30 proc. faktur wystawianych jest online, a liczba ta będzie rosnąć, bowiem obieg faktur podąża w kierunku pełnej digitalizacji, jak to się dzieje już w innych krajach. Oprócz tego, od lipca każdy przedsiębiorca rozliczający VAT będzie przekazywać fiskusowi wszystkie faktury w wersji elektronicznej. Papierowe faktury idą w odstawkę, czas zatem wybrać program, który pomoże nam w generowaniu i archiwizowaniu takowych.

Na rynku istnieje kilka propozycji, między innymi wFirma, Fakturownia, 360 Księgowość czy iFirma. Wszystkie kompleksowo zadbają o twoją księgowość. Tylko jedna z nich oferuje możliwości bezpłatnego użytkowania - Chmura Faktur.

Co ważne: Chmura Faktur to system bez limitów, otwarty dla wszystkich i bezpłatny.

Podczas testowania programu przekonałam się także, iż jest on bardzo intuicyjny, przez co prosty w użytkowaniu. Z kolei inna narzędzie, wspomniana Fakturownia, nie ułatwia nam użytkowania - jest mocno nieczytelna.

 class="wp-image-751666"

Samo wystawianie faktury za pomocą Chmury Faktur trwa kilka sekund. Dokument można następnie przesłać do kontrahentów dzięki systemowi bezzałącznikowego przesyłania dokumentów, co daje gwarancję bezpieczeństwa. Inaczej jest, gdy wystawiam fakturę w programie iFirma - trwa to kilka razy dłużej, cały system zdaje się działać wolniej, niż Chmura Faktur.

Chmura Faktur umożliwia również pobieranie danych z GUS, co pozwala zaciągnąć dane kontrahenta i upraszcza proces wystawienia dokumentu. Platforma otwarta jest dla wszystkich podmiotów biorących udział w obiegu faktur, w tym biur księgowych czy administracji publicznej. Chmura Faktur umożliwia także wygenerowanie pliku JPK, podobnie jak np. program 360 Księgowość.

Na pewno docenicie stronę wizualną Chmury Faktur.

Na tle innych programów do wystawiania faktur Chmura wygrywa, jeśli chodzi o layout. Platforma w czytelny sposób pokazuje całą ścieżkę, którą przechodzi nasza faktura. To także bardzo sprytny program, który wesprze nas m.in. przypominając o płatnościach i informując o odbiorze faktury przez drugą stronę.

Chmura Faktur posiada jeszcze jedno istotne narzędzie, dzięki któremu weryfikuje, czy nasz kontrahent jest czynnym podatnikiem VAT. Platforma kategoryzuje dokumenty, pomaga też w analizowaniu przychodów i kosztów. Inne programy również - ale oczywiście nie za darmo.

 class="wp-image-751660"

Nowoczesne programy do wystawiania faktur nie mogą być wyposażone jedynie w podstawowe funkcje wystawiania i odbierania faktur, analizy przychodów i rozchodów. Muszą oferować o wiele więcej, pomagać klientowi, ułatwiać mu codzienną pracę jak tylko się da, na przykład przypominając o terminie płatności za faktury. Fakturownia oferuje inną przydatną opcję wystawiania faktur cyklicznych. Niestety - ta usługa dostępna jest tylko w przypadku zakupu jednego z płatnych pakietów. Chmura Faktur również daje taką możliwość, rzecz jasna za darmo.

Wszystko pięknie, ale co z bezpieczeństwem naszych faktur w sieci? Twórcy wszystkich programów zapewniają klientów o wyjątkowych dbaniu o poufność. Jednak Chmura Faktur, jako pierwsza w Polsce platforma umożliwiająca wymianę faktur między firmami, pilnuje faktur, wykorzystując zabezpieczenia bankowych systemów transakcyjnych.

To rozwiązanie ma tak naprawdę tylko jedną istotną wadę - brak aplikacji mobilnej. Miejmy nadzieję, że w miarę jak coraz więcej biznesów prowadzonych będzie z poziomu smartfonów, pojawi się również mobilna Chmura Faktur.

 class="wp-image-751537"

Skoro już czeka nas mała rewolucja w kwestii fakturowania, nie ma się co zastanawiać - trzeba jak najszybciej zapomnieć o papierowych fakturach. I przerzucić wszystko do sieci.

Aby przetestować samemu Chmurę Faktur, wystarczy zarejestrować się na stronie chmurafaktur.pl.

Advertisement
Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze