REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Spotify i Apple Music mają nowego konkurenta. Startuje YouTube Music

YouTube Music, nowa usługa Google, została właśnie udostępniona w 5 krajach. Na liście zabrakło rzecz jasna Polski, ale bądźmy dobrej myśli. Może kiedyś YouTube Music pojawi się i u nas.

23.05.2018
11:00
youtube-music
REKLAMA

Z wczesnego dostępu do usługi mogą cieszyć się mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Australii, Nowej Zelandii i Korei Południowej. W przeciągu kilku następnych tygodni YouTube Music dostępne będzie również w wybranych państwach w Europie. Tak, na tej liście również nie ma naszego kraju.

REKLAMA

YouTube Music - co to właściwie jest?

To nowa usługa strumieniowania muzyki od Google, która będzie bezpośrednio konkurować ze Spotify i Apple Music. Jeśli chodzi o cenę, propozycja Google kosztuje 9,99 dol.

Oprócz samego dostępu do YouTube Music, użytkownicy zainteresowani usługami Google mogą zdecydować się na wykupienie pakietu, w skład którego wchodzi zarówno strumieniowanie muzyki, jak i dostęp do YouTube Premium (znanego wcześniej jako YouTube Red) za 11,99 dol. miesięcznie. I ten wariant jest już o wiele bardziej atrakcyjny cenowo, od dostępu do samej muzyki. Szczególnie, że na YouTube Premium pojawia się coraz więcej unikalnych treści, niedostępnych nigdzie indziej. Sprawdźcie na przykład nowy serial pt. Karate Kid. Pierwsze dwa odcinki można obejrzeć za darmo:

Jestem bardzo ciekawy, jak algorytmy sztucznej inteligencji, z których korzysta Google, sprawdzą się w roli wirtualnego DJ'a, który automatycznie układać będzie użytkownikom YouTube Music playlisty w oparciu o ich gust muzyczny. Opcja ta ma być dostępna w niedalekiej przyszłości i nazywać się będzie "lean back". Aktualnie użytkownicy mogą liczyć tylko na automatycznie tworzone mixtape'y z utworów ich ulubionych wykonawców.

REKLAMA

YouTube Music prawdopodobnie trafi też do Polski.

Moja pozytywna prognoza wywołana jest wiadomością o testach Asystenta Google, które wystartują w naszym kraju już w czerwcu. Skoro tak skomplikowana pod względem technicznym usługa trafi w końcu do Polski, zakładam że pojawienie się YouTube Music w naszym kraju jest tylko kwestią czasu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA