REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

May the 4th be with you. To dobry moment, żeby odkurzyć Star Wars Battlefront 2

DICE i Electronic Arts mają dla graczy kilka niespodzianek z okazji święta fanów Gwiezdnych wojen. Podsumujmy, jakie nowości zmierzają do Star Wars Battlefront 2.

04.05.2018
19:19
Star Wars battlefront 2 multiplayer
REKLAMA
REKLAMA

4 maja jest świętem fanów sagi Star Wars. Wybrano tę datę ze względu na grę słów: May the 4th w języku angielskim brzmi podobnie do popularnego wśród mieszkańców tego uniwersum pozdrowienia May the Force (be with you). Z tej okazji coś dla swoich odbiorców przygotowali twórcy najnowszej gwiezdnowojennej gry z serii Battlefront.

May the 4th w Star Wars Battlefront 2.

W jednej z ostatnich aktualizacji Battlefront 2 zniknęły skrzynki z losową zawartością i gwiezdnymi kartami, które poprawiają parametry klas postaci, pojazdów i bohaterów lub dają im dodatkowe zdolności i wyposażenie. Od tego czasu jedynym sposobem na rozwinięcie jest gromadzenie punktów doświadczenia w zamian za punkty zdobyte podczas gry daną jednostką.

Aby nieco ułatwić graczom zdobywanie kolejnych poziomów rozwoju, DICE przygotowało z okazji święta May the 4th weekend z podwójnym doświadczeniem. Przez kilka kolejnych dni gracze będą nagradzani dodatkowymi punktami za rozgrywkę. To idealny moment na to, by pograć w trybie Starfigher Assault statkami bohaterów. Rozwija się je teraz najtrudniej ze wszystkich.

Oprócz tego na weekend powrócił tryb Ewok Hunt, w którym drużyna szturmowców próbuje przeżyć do świtu w niegościnnym lesie na planecie Endor. Pojawiły się też nowe wyzwania. Niestety to najwyraźniej wszystko, co twórcy gry przygotowali na dziś. Na szczęście nowy menedżer społeczności Star Wars Battlefront 2, Ben Walke, zapowiedział inne nowości na ten miesiąc.

Star Wars Battlefront 2: Season Two.

Pierwsza duża aktualizacja Star Wars Battlefront 2 pojawiła się niedługo po premierze wraz z wejściem na ekrany kin filmu Ostatni Jedi. Ze względu na konieczność gruntownego przebudowania modelu progresji oraz mikropłatności (wraz z opcjonalnymi skórkami) na kolejną musieliśmy czekać aż pół roku.

Fani mieli nadzieję, że na Star Wars Battlefront 2: Season Two będzie powiązany tematycznie z Wojnami klonów i pojawi się na wiosnę. Tak się jednak nie stało. Kolejne mapy i inne dodatki będą udostępnione na premierę filmu Han Solo: Gwiezdne wojny - historie. Ta zaplanowana została na 25 maja 2018 roku.

Han Solo w Star Wars Battlefront 2.

Deweloperzy nie zapowiedzieli jeszcze, jaką dokładnie zawartość otrzymamy. Ben Walke potwierdził jednak, że nie wszystkie nowości będą związane wyłącznie z nowym filmem. Drugi sezon w Star Wars Battlefront 2 jest powiązany tematycznie z postacią Hana Solo i mogą pojawić się np. skórki rodem z innych filmów.

Konkretne informacje otrzymamy dopiero 9 maja, a przewidywany termin udostępnienia aktualizacji to 16 maja. Spodziewać możemy się nowych map, kolejnych bohaterów i statków kosmicznych, w tym zapewne Sokoła Millennium pilotowanego tym razem przez Lando Calrissiana.

Co dalej ze Star Wars Battlefront 2?

REKLAMA

Wiemy też, że DICE pracuje obecnie nad kilkoma zmianami i dodatkami, które nie są bezpośrednio związane z aktualizacją Star Wars Battlefront 2: Solo. Jedną z nich jest brak nakładki hologramowej w menu. Do tej pory mogli usunąć ją tylko gracze, którzy korzystali z modów na komputerach osobistych.

Twórcy pracują też nad nowym trybem arcade, który skupi się na lataniu myśliwcami. Zdają sobie też sprawę, że po aktualizacji progresji zdobywanie doświadczenia dla statków pilotowanych przez bohaterów stało się niewspółmierne trudne w porównaniu do pozostałych jednostek.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA