REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Huawei przeskoczył Samsunga. Mamy w Polsce nowego lidera sprzedaży smartfonów

Od dłuższego czasu wiedzieliśmy, że w końcu do tego dojdzie i czekaliśmy wyłącznie na dzień ogłoszenia tej wiadomości. No i doczekaliśmy się. Huawei oficjalnie stał się liderem sprzedaży smartfonów w Polsce.

28.05.2018
11:11
Oto Huawei P20.
REKLAMA
REKLAMA

Co więcej, nie są to naciągane informacje autorstwa Huaweia. Dane te otrzymaliśmy od polskiego oddziału IDC, czyli jednej z największych firm zajmujących się badaniami rynku i doradztwem w zakresie informatyki, telekomunikacji i elektroniki użytkowej.

Z badań analityków wynika, że sprzedaż smartfonów Huaweia zgrupowanych pod markami Huawei oraz Honor osiągnęła 32 proc. udziałów na polskim rynku w pierwszym kwartale 2018 roku. Samsung zajął drugie miejsce z wynikiem gorszym o 1 punkt procentowy. Kolejne miejsca na podium przypadły Apple, Xiaomi oraz LG.

Dlaczego Huawei objął pozycję lidera?

W wielkim skrócie: bo jesteśmy biednym krajem, a Huawei to wykorzystał na swoją korzyść. Zarówno w ofercie operatorskiej, jak też sklepowej urządzenia Huaweia oraz Honora to urządzenia o świetnym stosunku jakości do ceny. To właśnie tanie urządzenia z serii Lite, takie jak Huawei P10 Lite oraz Mate 10 Lite, wywindowały wyniki sprzedaży.

Jednak oprócz tego Chińczycy nawiązują ze swoimi konkurentami równorzędną rywalizację w najwyższej półce cenowej, czego dowodem jest model Huawei P20 Pro. Praktycznie każdy użytkownik jest w stanie znaleźć w ofercie tego producenta smartfon idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Doskonale wiem to po sobie i na co dzień używam produktów tej firmy.

Dzisiejsze głoszenie nie było niespodzianką, choć powinno nią być.

Czytając informację prasową nie byłem zdziwiony, ponieważ Huawei już kilka tygodni temu chwalił się objęciem fotelu lidera. Zrobił to jednak na podstawie wyników sprzedażowych z jednego tygodnia, co zostało odebrane przez nas jako demagogia. Było to też przyczyną przytyków ze strony bezpośredniej konkurencji.

REKLAMA

Teraz jednak wiemy, że choć Barcelona nie zagrała w półfinale Ligi Mistrzów, to Huawei w pierwszym kwartale tego roku rozłożył wszystkich konkurentów na łopatki. I póki co nic nie wskazuje na zmianę tego stanu rzeczy. Gdyby ktoś pytał mnie, kto okaże się liderem sprzedaży smartfonów w Polsce na koniec 2018 r., prawdopodobnie postawiłbym właśnie na Huaweia, który jest obecnie na fali wzrostowej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA