REKLAMA

Najlepsze polskie pomysły w jednym miejscu. Katowicki Spodek zamienił się w Mekkę startupów

Inteligentne lustro z wyświetlaczem, zupełnie nowe podejście do dronów, czy nowatorska technologia druku 3D to już nie tylko pomysły funkcjonujące na papierze, ale realny biznes dużych, dobrze prosperujących firm. Te i więcej historii sukcesów, wzlotów i upadków poznaliśmy podczas trwającego właśnie European Start-up Days.

15.05.2018 19.25
European Start-up Days: Spodek zamienił się w Mekkę startupów
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszy dzień trzeciej odsłony European Start-up Days już za nami. Impreza towarzyszyła jubileuszowej, X edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Katowicki Spodek ponownie zamienił się w centrum biznesu i nowych pomysłów.

 class="wp-image-732735"

Na scenie głównej w samym centrum Spodka odbył się szereg prelekcji, w tym o prowadzeniu firmy w sieci, e-sporcie, podróżach w dobie smartfonów, czy sztucznej inteligencji w kontekście rekrutacji. Specjalistyczną wiedzę można było chłonąć na wygodnych kanapach i poduchach.

 class="wp-image-732792"

Impreza była podzielona aż na pięć równoległych ścieżek prowadzonych w różnych miejscach Spodka, więc każdy mógł wybrać najbardziej interesujący zestaw konferencji i prelekcji.

 class="wp-image-732762"

Na scenie głównej pojawił się też gość specjalny: premier Mateusz Morawiecki, który mówił m.in. o planowanym wsparciu dla mikroprzedsiębiorstw, w tym o niższych składkach ZUS.

 class="wp-image-732732"

Publiczność na konferencjach dopisała, ale równolegle toczyły się niezliczone dyskusje w kuluarach i w specjalnie przygotowanych przestrzeniach wypoczynku. To tam młode startupy mogły przedstawić swoje pomysły inwestorom.

 class="wp-image-732744"

A pomysłów było sporo! Zobaczyliśmy m.in. inteligentne lustro Abyss Glass, które może znaleźć zastosowanie np. w przymierzalniach.

 class="wp-image-732777"

Nietypowe drukarki 3D pokazała firma 3DGence. Maszyny drukują materiał podporowy, który może zostać wypłukany przez wodę, co pozwala w łatwy sposób tworzyć bardzo skomplikowane kształty.

 class="wp-image-732786"

Bardzo ciekawym pomysłem była też platforma do obsługi dronów, która umożliwia m.in. automatyczną wymianę akumulatora, co przedłuża czas lotu i zasięg.

 class="wp-image-732780"

Relację z wydarzenia zapewniało studio ING, które przygotowywało również wywiady z największymi osobistościami polskich startupów.

 class="wp-image-732783"

Mogliśmy podglądać pracę profesjonalistów w akcji, a także tworzyć w studiu ING własną relację, którą znajdziecie niebawem na naszym YouTubie.

 class="wp-image-732789"

Poza biznesem i nowymi pomysłami był też czas na rozrywkę. Emocji dostarczały zaawansowane symulatory wyścigowe...

 class="wp-image-732771"

...lub nostalgiczne retro-gry uruchomione na oryginalnych komputerach, w tym na Commodore 64. To nie żadna emulacja!

 class="wp-image-732798"

Z kolei przed Spodkiem można było skorzystać z nowych elektrycznych skuterów i samochodów, które ING Bank Śląski udostępni uczestnikom European Startup Days.

 class="wp-image-732747"

Kolejny dzień pełen wrażeń już jutro. Spodziewajcie się kolejnych relacji!

 class="wp-image-732753"
REKLAMA

Zobacz naszą relację z European Start-up Days.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA