REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Miejskie skutery elektryczne na minuty. Jeden Ślad już w Katowicach

Miejskie skutery elektryczne mogą być idealną opcją pośrednią między korzystaniem z komunikacji publicznej, roweru i taksówki. Jeden Ślad we współpracy z ING wchodzi właśnie do Katowic.

15.05.2018
20:09
Jak działają miejskie skutery elektryczne na minuty? Jeden Ślad - cennik
REKLAMA
REKLAMA

Podczas European Startup Days Tauron Polska Energia oraz ING Bank Śląski podpisały list intencyjny w sprawie wspólnych działań na rzecz budowy infrastruktury dla elektromobilności i rozwoju carsharingu samochodów elektrycznych.

Na jeden z elementów promujących tę współpracę natknąłem się dziś przed Spodkiem:

 class="wp-image-732606"

Miejskie skutery elektryczne Jeden Ślad wchodzą do Katowic.

Mogą rozwijać prędkość do 45 km/h i mają 60 km zasięgu. Można je przy tym ładować z normalnego gniazdka.

Mają całkiem pokaźnych rozmiarów bagażnik i zmieszczą dwie osoby. Co ciekawe, kierowca wcale nie musi posiadać prawa jazdy. Byle miał dowód i był urodzony przed 19 stycznia 1995 roku.

 class="wp-image-732624"

Kluczem do skutera jest aplikacja mobilna. Pozwala ona zostawić go na dowolnym miejscu parkingowym, skąd może wypożyczyć go następna osoba.  Na kierownicy znalazło się też miejsce na włożenie smartfona, którego można wykorzystać jako nawigację.

Ile kosztuje Jeden Ślad?

Cennik ma kilka opcji. Abonament za 89 zł/mc daje 20 minut dziennie. Za pozostałe zapłacimy po 45 gr/min. Druga opcja kosztuje 59 zł/mc i daje na ten okres 100 minut do wykorzystania. Każda kolejna kosztuje 39 gr/min. Ostatnia opcja, nazwana Prepaid, to 69 gr/min bez stałej opłaty.

 class="wp-image-732609"

Ze skuterów Jednego Śladu można już korzystać także w Warszawie i Łodzi.

Elektryczne skutery mogą być świetną opcją na miejskie korki, bo pozwolą je ominąć, a później uniknąć ewentualnej opłaty parkingowej (bierze ją na siebie firma).

Dzielenie się skuterami świetnie wpisuje się także w preferencje młodych osób, które często wolą wynajmować, udostępniać i dzielić się sprzętami oraz usługami, niż je kupować na własność. Sam na pewno przetestuję Jeden Ślad w Warszawie, bo cennik wydaje się zachęcający.

Zobacz naszą relację z European Start-up Days.

REKLAMA

Chcesz poznać więcej ciekawostek o startupach i posłuchać doświadczonych przedsiębiorców - zobacz stream live z European Stream Days od ING.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA