REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Gry

PlayStation zachęca do grania na naprawdę ogromnym ekranie. W Detroit: Become Human będzie można zagrać w kinie

PlayStation nie szczędzi środków na promocję kolejnej głośnej gry na wyłączność. W najnowszą grę studia Quantic Dream, czyli Detroit: Become Human, będzie można zagrać siedząc w kinowym fotelu.

Sony na E3
REKLAMA
REKLAMA

Detroit: Become Human jest grą, na której premierę czekam z wypiekami na twarzy. Od kiedy tylko Sony zapowiedziało konsolę PlayStation 4, czekałem na kolejny tytuł, który pozwoli mi sterować bohaterami nicym z filmu. Francuskie studio Quantic Dream na pierwszą grę na obecną generację konsol kazało jednak czekać kilka lat.

W międzyczasie pojawił się fenomenalny i niestety niedoceniony Until Dawn od Supermassive Games, w którym widziałem duchowego spadkobiercę Heavy Rain. Nie miałem jednak już wtedy wątpliwości, że Until Dawn to przystawka, a pierwsze pokazy Detroit: Become Human mnie w tym mniemaniu upewniły.

Detroit: Become Human będzie w końcu produkcją od króla opowiadania historii, Davida Cage’a, który dał nam wspomniane Heavy Rain. A ponieważ gry Quantic Dream to w dużej mierze interaktywne filmy, to wykorzystanie przez Sony kina do promocji tego tytułu wydaje się nie tylko świetnym, ale też naturalnym pomysłem.

Detroit: Become Human w kinie dla wszystkich chętnych.

REKLAMA

Premiera gry odbędzie się już w piątek 25 maja, ale gracze będą mogli wcześniej zapoznać się z tym tytułem. Sony poinformowało właśnie o specjalnym wydarzeniu przygotowanym z myślą o fanach. Już w środę, 23 maja, o godzinie 19:30 gracze będą mogli zasiąść w fotelach w warszawskiej Kinotece, by wspólnie wybrać się do opanowanego przez androidy Detroit z 2038 roku.

Widzowie mogą zarejestrować się na wydarzenie bezpłatnie poprzez stronę Detroit: Become Human - Cinema Experience. Sony zapowiada, że widzowie podczas pokazu na kinowym ekranie będą mogli dokonywać „fabularnych wyborów ze swojego smartfona”. Strzelam, że sala będzie głosować za tym, jaką decyzję ma podjąć osoba, ogrywająca grę na projektorze.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA