REKLAMA

Maszyny wzorowane na Paczkomatach staną w Biedronkach. Mogą być strzałem w dziesiątkę

Idea nadawania i odbierania przesyłek za pośrednictwem Paczkomatów cieszy się w naszym kraju ogromną popularnością. Na tyle dużą, że InPost już wkrótce będzie miał konkurencję. Swoje maszyny w stylu Paczkomatów chce uruchomić portugalska sieć dyskontów Biedronka.

15.05.2018 08.22
biedronka-paczkomaty
REKLAMA
REKLAMA

Portugalska firma nie zrobi tego w pojedynkę. Know-how dostarczy duński SwipBox. Biedronka zapewni Duńczykom miejsce w swoich sklepach, dzięki czemu automaty do odbioru paczek pojawią się w większości polskich miejscowości.

Biedronka: „przesyłkomaty” pojawią sie w 300 sklepach

Jak ustaliła redakcja Rzeczpospolitej, początkowy etap współpracy zakłada powstania 300 punktów odbioru i nadawania paczek w sklepach Biedronki. Pierwsza maszyna zostanie uruchomiona w Katowicach w środę 16 maja. Zaraz potem kolejne zaczną działać w Warszawie i Krakowie. Obsługą kurierską paczek w początkowym stadium zajmie się firma DHL. Z ustaleń dziennika wynika również, że nawiązaniem współpracy z Biedronką i SwipBoxem zainteresowana jest również Poczta Polska.

Jeśli klienci będą zainteresowani korzystaniem z tej usługi, Biedronka i SwipBox będą w stanie powiększyć sieć swoich automatów do ok. 2 tys. urządzeń. Niektóre z nich mogą być zainstalowane przed sklepami, dzięki czemu klienci będą mogli z nich skorzystać 24h na dobę.

Zdaniem analityków uruchomienie nowej sieci automatów paczkowych spowoduje trzęsienie ziemi na polskim rynku przesyłek kurierskich. Nie znamy, póki co cen, które będą obowiązywały w maszynach Biedronki.

REKLAMA

InPost może mieć problem z taką konkurencją

Coś mi jednak mówi, że - przynajmniej na początku - wysłanie paczki za pośrednictwem sieci portugalsko-duńskich automatów będzie tańsze, niż w InPost. Do tego dochodzi też kwestia lokalizacji. W większych miastach biedronkę znaleźć można praktycznie na każdym rogu. Nie zdziwiłbym się, gdyby klienci aktualnie korzystający z usług InPost zaczęli korzystać z przesyłek Biedronki tylko i wyłącznie dlatego, że mają do nich po prostu bliżej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA