REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Tim Cook oficjalnie: Apple Pay wejdzie do Polski. A my znamy nazwę kolejnego banku, który zaoferuje tę usługę

Podczas kolejnych konferencji z udziałem prezesa Apple'a Tima Cooka po ogłoszeniu wyników kwartalnych zawsze można oczekiwać jakichś ciekawych smaczków. Tym razem trafiło na nas - Cook oficjalnie potwierdził, że Apple Pay zmierza do Polski.

02.05.2018
7:28
Tim Cook oficjalnie potwierdził: Apple Pay wejdzie do Polski
REKLAMA
REKLAMA

Cook mówił też o Norwegii i Ukrainie, ale nas oczywiście interesuje głównie rodzimy rynek. Jako przedział czasowy Cook podał "w ciągu kilku miesięcy". My z kolei z naszych informacji wiemy, że czynione są starania, by usługa mobilnych płatności Apple'a zadebiutowała w Polsce już całkiem niedługo, bo w drugiej połowie czerwca.

20 kwietnia informowaliśmy o tym, że dowiedzieliśmy się, iż dwa banki przygotowują się do udostępnienia Apple Pay swoim klientom. Były to BZ WBK (wkrótce zmieni nazwę na Santander Bank Polska) oraz mBank. Dziś możemy podać kolejną nazwę - banku Pekao SA. Doszły nas słuchy, że i ten bank przygotowuje się do wdrożenia Apple Pay.

Wiemy też, że na 2 tygodnie przed oficjalnym startem, Apple zacznie oficjalne szkolenia banków, z którym podpisze wcześniej umowy na dystrybucję Apple Pay. Można więc założyć, że dowiemy się, kiedy te testy się zaczną. Wtedy będziemy Wam mogli podać konkretną datę debiutu usługi w Polsce.

Apple Pay to jedna z tych usług Apple'a, na którą czekam z największym utęsknieniem (obok Siri).

REKLAMA

To jedna z tych niby niewielkich rzeczy, które zmieniają naprawdę wiele. Ja nienawidzę gotówki, szczególnie bilonu, chętnie bym się pozbył w ogóle pieniędzy z portfela. I niby teraz najczęściej płacę kartą debetową (za granicą kartą kredytową), ale jednak wygoda płacenia telefonem, szczególnie za małe zakupy, jest nie do przecenienia. Raz użyjesz, nie chcesz wracać do starych metod.

Cieszy mnie niezmiernie, że wkrótce Polacy będą nieco mniej wykluczeni cyfrowo, niż dotychczas. A że to wykluczenie to coraz poważniejszy problem dla Polski (i innych rynków lokalnych), nie trzeba chyba nikogo przekonywać, prawda?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA