1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Jeśli taka tablica stałaby w mojej szkole, rwałbym się do odpowiedzi

Patronat medialny
13.04.2018
18:43
samsung flip tablica interaktywna electronics show 2018

Na targach Electronics Show producenci elektroniki prezentują mnóstwo smartfonów i komputerów, ale na to dopiero początek ekspozycji. Jednym z ciekawszych eksponatów była interaktywna tablica Samsung Flip, po której sobie trochę pobazgrałem.

Podczas zorganizowanych w Warsaw Ptak Expo targów można natknąć się na wiele nietypowych sprzętów, z którymi na co dzień nie ma się raczej styczności. Jedną z takich kategorii urządzeń są tablice interaktywne.

Trudno trafić na ekspozycję z tablicami interaktywnymi w marketach z elektroniką. Jeśli ktoś chciałby jednak sprawdzić, jak taka tablica sprawuje się w praktyce, ma teraz ku temu świetną okazję.

Electronics Show Samsung Flip 4 class="wp-image-716802"

Samsung Flip na Electronics Show 2018.

Interaktywną tablicę można znaleźć na jednym ze stoisk marki Samsung, zaraz obok gogli wirtualnej rzeczywistości Gear VR. Wystarczy poprosić obsługę przy stoliku obok, by otrzymać do rąk specjalny rysik niezbędny do korzystania z Samsung Flip.

Menu przypomina nieco to znane z telewizorów marki Samsung. Można w nim wybierać parametry rysowania, w tym grubość pióra i zakreślacza. Tablica łączy się też bezprzewodowo z urządzeniami mobilnymi i komputerami, ale w obudowie jest też port HDMI.

Electronics Show Samsung Flip 2 class="wp-image-716808"

Tablicę można obracać, by rysować na niej w pionie i poziomie.

Jedna końcówka rysika służy do szkicowania, a obraz pojawia się niemal natychmiast. Druga nie jest gumką, jak się spodziewałem - służy do podkreślania. Narysowane kształty można jednak usuwać. Wystarczy po szkle chroniącym wyświetlacz… przesunąć ręką.

Mile zaskoczył mnie też fakt, że tablica wcale nie zajmuje przesadnie dużo miejsca. Chociaż ekran ma warstwę dotykową, a pod nim znalazły się podzespoły niezbędne, by uruchomić na niej dedykowane oprogramowanie, cały zestaw można dosunąć do ściany.

Electronics Show Samsung Flip 10 class="wp-image-716805"

Trochę zazdroszczę dzieciakom, które dopiero dorastają.

Jeśli tylko chodzą do szkoły, która wyposażyła się w tego typu urządzenia, każde wywołanie do odpowiedzi to szansa nie tylko na dobrą ocenę, ale też na pobawienie się fajną zabawką. Dzięki takim wydarzeniom jak Electronics Show dyrektorzy i nauczyciele mogą zaś łatwo sprawdzić, czy Samsung Flip zastąpi im analogową tablicę z kredą lub markerami.

Samsung Flip sprawdzi się zresztą nie tylko w edukacji, ale również jako akcesorium do biura. Podczas spotkań znacznie wygodniej naszkicować coś na takiej cyfrowej tablicy, niż pisać po zwykłej markerem. W końcu robione na Samsung Flip notatki można w prosty sposób zapisać i wysłać do wszystkich osób zgromadzonych na sali.

Jeśli chcielibyście przyjrzeć się, jak Samsung Flip działa w praktyce, to nic prostszego, bo targi Electronics Show w Ptak Warsaw Expo trwają do niedzieli włącznie. Na łamach Spider’s Web podpowiadaliśmy już, jak dojechać na miejsce imprezy i jak zdobyć darmowe wejściówki. No i zaraz obok zaparkował X-wing z Gwiezdnych wojen.

Patronat medialny
Najnowsze