REKLAMA

Nowa oferta T-Mobile zainteresuje nie tylko graczy. Internet domowy od teraz w zestawie z konsolą PlayStation

Polski oddział T-Mobile odświeżył właśnie swoją ofertę na Internet domowy. Od teraz będzie można zamówić zestaw nie tylko z routerem, ale również z konsolą PlayStation 4. Sprawdzamy, czy to się opłaca.

18.04.2018 15.49
t-mobile internet domowy playstation 4
REKLAMA
REKLAMA

Operatorzy coraz częściej oferują razem ze swoimi kartami SIM nietypowy sprzęt na raty. Oprócz smartfonów i routerów można nabyć razem z abonamentem również inne sprzęty elektroniczne, a płatność za nie rozłożyć w czasie. Razem z abonamentem można kupić na raty np. konsole do gier.

Internet domowy od T-Mobile w zestawie z PlayStation 4.

Do tej pory razem z kartą SIM oferowany był jeden z dwóch routerów. T-Mobile postanowił rozszerzyć listę sprzętów sprzedawanych wraz z abonamentem na Internet domowy o produkt, który spodoba się graczom… i nie tylko. Przedstawiciele sieci w komunikacie prasowym jasno wskazują, do kogo kierują ofertę:

Z prawdziwie wiosenną radością informujemy, że w ofercie T-Mobile pojawiła się wyczekiwana oferta, w ramach której nasz bestseller – Internet Domowy, dostępny będzie w zestawie z konsolą PlayStation 4. W kwestii prezentów komunijnych chyba mamy faworyta;) - komunikat prasowy T-Mobile

Kampania promocyjna zachęcająca do skorzystania z nowej oferty na Internet domowy od T-Mobile rusza 20 kwietnia. PlayStation 4 będzie można kupić już za 1 zł na start. Oprócz konsoli klienci otrzymają też router Huawei B529 - ten lepszy spośród obu oferowanych przez telekom w podstawowej wersji tej taryfy.

Ile kosztuje PlayStation 4 w T-Mobile Polska?

Za konsolę i router trzeba zapłacić 1 zł na start, a umowę podpisuje się na 24 miesiące. Abonament miesięczny wynosi 99 zł za internet o przepustowości do 20 Mbps lub 109 zł przy prędkości limitowanej do 60 Mbps.

W obu przypadkach operator obiecuje nielimitowany transfer, brak lejka oraz możliwość zmiany prędkości w trakcie trwania umowy. Więcej o Internecie domowym pisałem zaraz po konferencji i po zakończeniu samodzielnych testów.

W nowym zestawie z PlayStation 4 znajdą się trzy gry na start: To Jesteś Ty!, Wiedza To Potęga i Ukryty Plan. Są to tytuły, które pozwalają przy jednej konsoli bawić się kilku osobom, a do kontrolowania gry służą w nich nie pady, a smartfony.

Czy zakup PlayStation 4 w T-Mobile się opłaca?

Obecnie za Internet domowy o przepustowości 20 Mbps kosztuje w T-Mobile 49 zł miesięcznie, a za tę samą usługę w wariancie 60 Mbps trzeba płacić co miesiąc 59 zł. W obu przypadkach kontrakt trwa 24 miesiące. Obowiązuje jednak opłata 199 zł na start za router Huawei B529.

Jak można prosto policzyć, za konsolę w zestawie dopłaca się 50 zł miesięcznie przez 24 miesiące, czyli 1200 zł, ale tę kwotę trzeba pomniejszyć o 198 zł, których nie dopłaca się na start. 1002 zł za PlayStation 4 w podstawowej edycji na raty to naprawdę niezła cena.

Granie na PlayStation 4 i Internet domowy LTE - czy to ma sens?

Testowałem kilka tygodni Internet domowy od T-Mobile w warunkach bojowych. Mam w mieszkaniu grube ściany, a stacje bazowe są od kamienicy relatywnie daleko, jak na centrum Warszawy. T-Mobile pomimo trzech kresek zasięgu wyciągał jednak obiecywane 60 Mbps, a czasem nawet więcej.

Swoje prywatne PlayStation 4 podłączyłem do routera i pobrałem kilka gier. W moim przypadku mogłem zagrać w nie szybciej, niż gdybym pobierał je z wykorzystaniem Neostrady o przepustowości ok. 25 Mbps. Obawiałem się natomiast samej rozgrywki online po przesiadce na stałe łącze.

Czy internet LTE zapewni niski ping, czy może będą wygrywały ze mną lagi?

Połączenie internetu mobilnego i konsoli do gier może budzić obiekcje. Na szczęście wygląda na to, że T-Mobile nie ściemnia z prawdziwie nielimitowanym transferem, a parametry łącza nawet w nieidealnych warunkach pozwalają grać online bez stresu.

REKLAMA

W praktyce rozgrywka multiplayer była równie komfortowa, co przy stałym łączu. Jeśli już występują podczas zabawy błędy połączenia, to winę ponosi za nie infrastruktura Sony, a nie internet LTE. Na stałym łączu problemy są takie same.

Do tego przyjaciel, z którym regularnie spotykam się na serwerach Battlefront 2, korzysta prywatnie z Internetu domowego od T-Mobile od kilku miesięcy. W jego przypadku również gry online działają tak, jak trzeba.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA