Operatorzy  / News

T-Mobile wprowadza internet domowy bez limitu. Poznaliśmy szczegóły nowej oferty

191 interakcji
dołącz do dyskusji

Kolejny polski operator rusza z nową ofertą internetu dla użytkowników domowych. Znamy już cennik nowej oferty na nielimitowany internet domowy T-Mobile 1, który ma łączyć zalety internetu mobilnego i stacjonarnego.

T-Mobile od jutra, tj. 13 września, będzie oferował nielimitowany internet dla użytkowników domowych. Do tej pory w ofercie sieci znajdowały się usługi głosowe i internet mobilny. Sieć realizuje jednak swoją strategię i przechodzi od rozwiązań stricte mobilnych do integracji wielu różnych usług.

Zobacz, na czym polega internet domowy od T-Mobile

Dlaczego w ogóle T-Mobile chce oferować Polakom internet domowy?

Internet mobilny rozwija się u nas w dynamicznym tempie, ale jeśli chodzi o internet stacjonarny, to nie jest już tak różowo. Stale rośnie liczba urządzeń podłączonych do sieci na jedno gospodarstwo domowe, a możliwość podłączenia się do internetu szerokopasmowego ma ciągle zbyt mało osób.

T-Mobile przypomina, że wedle danych Komisji Europejskiej, jeśli chodzi o internet mobilny, znajdujemy się w piątce najlepszych krajów we wspólnocie. Jednocześnie jesteśmy trzecim od końca krajem w rankingu dostępu do stacjonarnego internetu szerokopasmowego.

internet domowy t-mobile 1

Statystyki są, jakie są:

 • 20 proc. budynków w Polsce nadal nie ma w ogóle opcji podpięcia internetu stacjonarnego;
 • aż 30 proc. dysponuje łączami wolniejszymi niż 10 Mbps;
 • zaledwie 32 proc. ma łącze szybsze niż 30 Mbps.

Z powodu tych statystyk T-Mobile wychodzi z nową ofertą dla osób, które poszukują szybkiego internetu do domu. Nowa oferta może zaciekawić przede wszystkim osoby, które nie mają dostępu do klasycznego internetu stacjonarnego, ale... nie tylko.

Skorzystać mogą z niego osoby, które nie są zadowolone z przepustowości stałego łącza w obecnej formie. W podstawowej wersji T-Mobile 1 - Internet domowy oferuje przepustowość na poziomie 20 Mbps, a to dwukrotnie więcej niż popularne 10 Mbps.

Internet domowy T-Mobile 1 ma cechować:

 • łatwa instalacja;
 • 30 dni okresu próbnego;
 • cena rozpoczynająca się od 45 zł za miesiąc;
 • możliwość zmiany pakietu w locie;
 • brak opłat aktywacyjnych.

Internet szerokopasmowy często przedstawiany jest w opozycji do internetu mobilnego pod względem transferu. W tym przypadku T-Mobile chwali się, że ich oferta to prawdziwe no-limits w sieci 3G i 4G - bez spadków prędkości po przekroczeniu pewnej granicy poboru danych.

W sprzedaży będą dwa pakiety. Podobnie jak w ofertach internetu stacjonarnego ceny będą zależeć od przepustowości:

 • do 20 Mbps za 45 zł miesięcznie;
 • do 60 Mbps za 55 zł miesięcznie.

Do uruchomienia internetu nie będzie potrzeby zamawiania technika. Nie ma potrzeby kładzenia nowych kabli, modyfikowania instalacji, itp. Uruchomienie usługi ma zająć zaledwie 30 sekund - wystarczy rozpakować pudełko, włączyć router i wpisać hasło.

T-Mobile będzie oferował dwa routery:

 • Huawei B525 (1 zł na start);
 • Huawei B529 (199 zł na start).

Drugi z routerów to nowość w ofercie Huawei. Router został zaprojektowany na potrzeby operatora T-Mobile i nie da się go kupić nigdzie indziej.

Oczywiście konwergentne pakiety to przyszłość i T-Mobile sobie zdaje z tego sprawę.

internet domowy t-mobile 1

W ofercie znalazły się specjalne pakiety domowe, które pozwalają na obniżenie kosztów miesięcznych, jeśli tylko użytkownicy zdecydują się wykupić abonamenty na telefon i internet domowy w ramach jednej umowy.

T-Mobile jest pewne, że dotychczasowe inwestycje w infrastrukturę pozwolą sieci obsłużyć kolejnych klientów.

Firma wie, że nowi klienci będą bardzo wymagający pod względem przepustowości i transferu. Do końca 2017 roku operator planuje mieć 10,1 tys. stacji bazowych obsługujących LTE i chce podwoić liczbę tych, które wykorzystują agregację pasma.

T-Mobile testowało nielimitowany internet domowy w dwóch polskich miastach. W testach brały udział setki klientów, z których przeważająca większość (90 proc.) była zadowolona. Blisko dwie trzecie (60 proc.) poleciłaby tę usługę znajomym.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst