REKLAMA

T-Mobile wprowadza internet domowy bez limitu. Poznaliśmy szczegóły nowej oferty

Kolejny polski operator rusza z nową ofertą internetu dla użytkowników domowych. Znamy już cennik nowej oferty na nielimitowany internet domowy T-Mobile 1, który ma łączyć zalety internetu mobilnego i stacjonarnego.

12.09.2017 12.24
T-Mobile na kartę 2017
REKLAMA
REKLAMA

T-Mobile od jutra, tj. 13 września, będzie oferował nielimitowany internet dla użytkowników domowych. Do tej pory w ofercie sieci znajdowały się usługi głosowe i internet mobilny. Sieć realizuje jednak swoją strategię i przechodzi od rozwiązań stricte mobilnych do integracji wielu różnych usług.

Zobacz, na czym polega internet domowy od T-Mobile

Dlaczego w ogóle T-Mobile chce oferować Polakom internet domowy?

Internet mobilny rozwija się u nas w dynamicznym tempie, ale jeśli chodzi o internet stacjonarny, to nie jest już tak różowo. Stale rośnie liczba urządzeń podłączonych do sieci na jedno gospodarstwo domowe, a możliwość podłączenia się do internetu szerokopasmowego ma ciągle zbyt mało osób.

T-Mobile przypomina, że wedle danych Komisji Europejskiej, jeśli chodzi o internet mobilny, znajdujemy się w piątce najlepszych krajów we wspólnocie. Jednocześnie jesteśmy trzecim od końca krajem w rankingu dostępu do stacjonarnego internetu szerokopasmowego.

internet domowy t-mobile 1 class="wp-image-590552"

Statystyki są, jakie są:

 • 20 proc. budynków w Polsce nadal nie ma w ogóle opcji podpięcia internetu stacjonarnego;
 • aż 30 proc. dysponuje łączami wolniejszymi niż 10 Mbps;
 • zaledwie 32 proc. ma łącze szybsze niż 30 Mbps.

Z powodu tych statystyk T-Mobile wychodzi z nową ofertą dla osób, które poszukują szybkiego internetu do domu. Nowa oferta może zaciekawić przede wszystkim osoby, które nie mają dostępu do klasycznego internetu stacjonarnego, ale... nie tylko.

Skorzystać mogą z niego osoby, które nie są zadowolone z przepustowości stałego łącza w obecnej formie. W podstawowej wersji T-Mobile 1 - Internet domowy oferuje przepustowość na poziomie 20 Mbps, a to dwukrotnie więcej niż popularne 10 Mbps.

Internet domowy T-Mobile 1 ma cechować:

 • łatwa instalacja;
 • 30 dni okresu próbnego;
 • cena rozpoczynająca się od 45 zł za miesiąc;
 • możliwość zmiany pakietu w locie;
 • brak opłat aktywacyjnych.

Internet szerokopasmowy często przedstawiany jest w opozycji do internetu mobilnego pod względem transferu. W tym przypadku T-Mobile chwali się, że ich oferta to prawdziwe no-limits w sieci 3G i 4G - bez spadków prędkości po przekroczeniu pewnej granicy poboru danych.

W sprzedaży będą dwa pakiety. Podobnie jak w ofertach internetu stacjonarnego ceny będą zależeć od przepustowości:

 • do 20 Mbps za 45 zł miesięcznie;
 • do 60 Mbps za 55 zł miesięcznie.

Do uruchomienia internetu nie będzie potrzeby zamawiania technika. Nie ma potrzeby kładzenia nowych kabli, modyfikowania instalacji, itp. Uruchomienie usługi ma zająć zaledwie 30 sekund - wystarczy rozpakować pudełko, włączyć router i wpisać hasło.

T-Mobile będzie oferował dwa routery:

 • Huawei B525 (1 zł na start);
 • Huawei B529 (199 zł na start).

Drugi z routerów to nowość w ofercie Huawei. Router został zaprojektowany na potrzeby operatora T-Mobile i nie da się go kupić nigdzie indziej.

Oczywiście konwergentne pakiety to przyszłość i T-Mobile sobie zdaje z tego sprawę.

internet domowy t-mobile 1 class="wp-image-590555"

W ofercie znalazły się specjalne pakiety domowe, które pozwalają na obniżenie kosztów miesięcznych, jeśli tylko użytkownicy zdecydują się wykupić abonamenty na telefon i internet domowy w ramach jednej umowy.

T-Mobile jest pewne, że dotychczasowe inwestycje w infrastrukturę pozwolą sieci obsłużyć kolejnych klientów.

REKLAMA

Firma wie, że nowi klienci będą bardzo wymagający pod względem przepustowości i transferu. Do końca 2017 roku operator planuje mieć 10,1 tys. stacji bazowych obsługujących LTE i chce podwoić liczbę tych, które wykorzystują agregację pasma.

T-Mobile testowało nielimitowany internet domowy w dwóch polskich miastach. W testach brały udział setki klientów, z których przeważająca większość (90 proc.) była zadowolona. Blisko dwie trzecie (60 proc.) poleciłaby tę usługę znajomym.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA