REKLAMA

PlayStation 4 w gratisie do Xperii XZ2 to strzał w dziesiątkę. Wyniki przedsprzedaży przeszły oczekiwania Sony

Sony pochwaliło się dobrymi wynikami przedsprzedaży smartfona Xperia XZ2, do którego była dołączana konsola PlayStation 4 z trzema grami. Wyniki przeszły oczekiwania firmy.

06.04.2018 11.23
sony xperia xz2 recenzja
REKLAMA
REKLAMA

Sony nie po raz pierwszy zorganizowało przedsprzedaż, w której zachęcało klientów do zakupu topowych smartfonów dodając naprawdę wartościowe gadżety. Dotychczas najczęstszym prezentem dołączanym do Xperii były słuchawki, jak np. kapitalny model Sony MDR–100ABN dodawany do Xperii XZ Premium.

W tym roku strategia firmy nie uległa zmianie, ale zmienił się dodawany prezent. Do zakupu Xperii XZ2 w przedsprzedaży była dołączana konsola PlayStation 4 Slim z dyskiem 500 GB i z trzema grami PlayLink. Wartość takiego zestawu to ok. 1250 zł, a smartfon został wyceniony na 3600. Realnie jego cena spadała więc do znacznie bardziej akceptowalnego pułapu 2350 zł.

Ta promocja okazała się strzałem w dziesiątkę, co jest świetną wiadomością dla graczy.

Przedsprzedaż dobiegła końca, a Sony pochwaliło się, że wyniki sprzedaży Xperii XZ2 przekroczyły trzykrotnie analogiczną przedsprzedaż modelu Xperia XZ Premium. Niestety - jak zwykle w takich przypadkach - producent nie podaje konkretnych liczb, więc nie możemy odnieść danych do konkurencji. Tak czy inaczej, w ramach rodziny Xperia mamy nowy hit.

Prawdziwym testem będzie jednak regularna sprzedaż, która rozpoczyna się dziś. Smartfony Sony Xperia XZ2 trafiają do sprzedaży na rynku otwartym i do salonów Play, Plus i T-Mobile. Sieć Orange zacznie sprzedawać Xperię XZ2 od 10 kwietnia. Cena wynosi 3599 zł.

Skoro dziś można otrzymać gratis PlayStation 4, co można będzie dostać jutro?

 class="wp-image-709905"

Mam wrażenie, że Sony nie do końca wykorzystuje potencjał swoich produktów. Sprzętów i usług jest mnóstwo, ale nie są one spięte w jeden ekosystem. Sony produkując telewizory, konsole do gier, sprzęt audio i smartfony, a do tego dysponując wytwórnią muzyczną Sony Music i powiązaniem z wytwórniami filmowymi, mogłoby stworzyć ofertę multimedialną, która nie miałaby konkurencji na rynku.

Chciałbym widzieć nieco większą integrację poszczególnych pionów. Dołączenie PlayStation 4 do Xperii XZ2 jest krokiem w dobrą stronę i mam nadzieję, że to dopiero początek. Chciałbym widzieć PlayStation 4 Pro dołączane do „superflagowców”, PlayStation 4 Slim do topowej półki, a gry i abonament PS+ do tańszych smartfonów.

REKLAMA

Takie dodatki wbrew pozorom przydadzą się nie tylko graczom. Gry można przecież podarować znajomym lub rodzinie, bo konsola PS4 jest bardzo popularnym sprzętem. Ostatecznie taki dodatek można sprzedać, amortyzując wysoką cenę smartfona. Rynek wtórny w przypadku konsol Sony tętni życiem.

Liczę na jeszcze ciaśniejszą współpracę rodziny Xperia i PlayStation. Na tym polu jest ogromny potencjał.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA